Logo

Novi sistem naplate karata

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Pon Mar 13, 2017 9:52 pm

Ako misliš na kartu iz mašinice, na njoj ima više podataka od datuma. Pa čak i ako se apsolutno ništa ne vidi na karti, moraš biti siguran da takvu kartu iskoristiš u autobusu koja takođe štampa "blanko" karte. :lol:
Tako da, ne možeš.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Sponzor

 

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Autokaroserija » Sre Feb 14, 2018 9:21 pm

Da li je to tačno da, prema nekom zakonu, ako iznemogneš i nemaš para za kartu, vozač gradskog autobusa je dužan da te bez pogovora preveze?
Autokaroserija
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Jun 08, 2015 9:02 pm

Re: Novi sistem naplate karata

Postod becks89 » Čet Feb 15, 2018 3:49 pm

Zakon?
Moguće u Beogradu, ima više takvih "zakona".
Inače, prošli put kad sam bio u NS, dobio sam belo parče papira, jedva vidljiva neka razlika za koju pretpostavih da je datum, ali se jedva razlikuje od bele pozadini neka plava mrlja, stvarno malo neozbiljno za grad kao NS.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Sub Feb 17, 2018 10:10 pm

Malo je reći da je malo neozbiljno...
Što se zakona tiče, nije mi poznato, dobro je pitanje na koje bi trebalo pronaći odgovor. Radi se naravno, o javnom prevozniku, ne o privatnom.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Aleksa083 » Uto Apr 28, 2020 8:36 pm

Evo da osvežim temu uz jedno pitanje.
Kada autobusi budu izašli na ulice od 4. maja, po rečima gradonačelnika, naplata karata se neće obavljati kod vozača, već elektronskim putem. Kako je to zamišljeno, budući da aparati za elektronski sistem naplate karata nisu još ni ugrađeni u autobuse, a od putnika niko ni nema tu karticu.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Uto Apr 28, 2020 9:07 pm

Odlično pitanje na koje ni ja još nisam dobio odgovor. Nadam se da ćemo saznati u narednim danima kako će u ovom stanju funkcionisati naš javni prevoz, pa i naplata.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Novi sistem naplate karata

Postod MILE » Sre Apr 29, 2020 10:08 am

Samo će radnička markica uz nalog iz firme da je radnik potreban za taj dan važiti. Druga promena je puštanje standardnih linija umesto koridorskih.


iPhone 8 uz pomoć Tapatalka
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Uroš___ » Sre Apr 29, 2020 10:34 am

U razgovoru sa prijateljem što radi u gradskom , reče mi da se priča kako će u vozilu biti kondukter za prodaju karata dok će vozači ponovo biti zaštićeni kao pred ukidanje prevoza tj. maska , rukavice i bez I vrata kao i I red sedišta iza vozača se neće koristiti...malo mi je nezamislivo to oko konduktera. Nisam viđao da ih ima mnogo , a ako bi išli po subotnjem redu vožnje , na primer , to je preko 100 vozila sigurno. Da kažemo da bi po jednom vozilu išla verovatno 2 konduktera tj. kao dve smene po turažnoj tablici , ne verujem da će ih biti dovoljno , ako je informacija o kondukterima tačna...Možda ,,zaštite" vozače , ali su onda kondukteri u kontaktu sa putnicima...
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Aleksa083 » Sre Apr 29, 2020 12:13 pm

To sa kondukterima je po meni nemoguće izvesti. U poslednje recimo dve godine, viđam 5 istih konduktera na linijama, ne pamitim kada sam video nekog drugog konduktera u vozilu. Daleko su oni ispod dovoljnog broja konduktera za tako nešto. Iskreno mislim da to neće funkcionisati. Stvarno ne znam kako su oni to zamislili...
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Novi sistem naplate karata

Postod MILE » Sre Apr 29, 2020 12:20 pm

U Beogradu će komunalna policija raditi kontrolu, prevoz će imati pravo da koriste isključivo radnici, verovatno će i u ostalim gradivima biti isto.


iPhone 8 uz pomoć Tapatalka
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Sre Apr 29, 2020 5:21 pm

Nepotvrđena informacija: javni prevoz će raditi po subotnjem redu vožnje od 05h do 09h i od 17h do 19h.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Aleksa083 » Sre Jun 03, 2020 10:23 am

Novi aparati za elektronski sistem naplate karata ugrađeni u neka vozila :D
Image
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Čet Jun 04, 2020 8:01 am

E pa da i to dočekamo! :D

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Sre Jun 10, 2020 10:56 pm

Interesantan način pretraživanja po početnom slovu, neka nova abeceda... :DImage

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod dufko » Ned Jun 14, 2020 2:18 pm

Dve stvari koje mi se ne sviđaju - što samo određene grupe ljudi mogu imati mesečne karte, mislim da je trebalo da se lepo stavi u 4 grupe - đaci/studenti, osobe sa invaliditetom, penzioneri iznad 70 godina i svi ostali.
Druga stvar je to što su karte na vožnju, tipa, ukoliko ideš jednu stanicu pa menjaš autobus - trebaju ti karte za svaki autobus.
Mnogo bolje bi bilo da su karte na vreme i zone tipa 15,30,60,90 minuta za I, II, III zone.

E, sad, po mom poslednjem iskustvu iz februara mislim da bi u NS sve karte ispod 90 minuta bile beskorisne :D
dufko
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 2:22 pm
Lokacija: Silbaš

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju