Logo

Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Diskusije

Postod Senke » Sre Avg 12, 2009 12:27 am

dolenauglu je napisao:
markotar je napisao:Isto bi neke dvocifrene linije trebalo prebaciti u trocifrene, kao što su npr. 37

zakaj? ona ne iskače iz segmenta ni na jednom kraju. 95 i 96 recimo iskaču, a meni je nekako ružnjikavo da linija koja prolazi kroz centar bude trocifrena. za 54 ne znam da li izlazi na nekom ćošku (reći će nam senke), ali ne bi trebalo, jer praktično opisuje krug oko naselja koja jesu u segmentu.

na zemunsko-surčinskom potezu napravljena je zbrka jedino sa ovim šešelj-naseljima, pa tako linije 606 i 702 imaju niži broj od linija iz centra na koje se kaleme. rupa u koju je ubačen 702 je posledica nekadašnjeg postojanja linija 700 i 702 koje su bile batajnički lokali. 703 je skraćena i pre 20-ak godina vozila je od gornjeg grada u zemunu.

54 izlazi iz segmenta u Makišu valjda, u svako slučaju treba da bude trocifrena.
700 je bio batajnici kružni lokal (Batajnica Ž.S.) - Batjnica (Centar) - Batajnica (Ž.S) i on je treba da skuplja putnike iz naselje i dovozi do žel stanice gde bi presdali na voz za Pančevo (preteča Beovoza).
702 je vozio Kej oslobođenja - Batajnica i nije bio lokal.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Sponzor

 

Postod dolenauglu » Sre Avg 12, 2009 1:02 am

Senke je napisao:702 je vozio Kej oslobođenja - Batajnica i nije bio lokal.

da, u pravu si delimično. kada je uvedena 706 (od trga, kasnije zelenog venca) 702 je postao lokal, pre toga je bio jedina linija za batajnicu. praktično je to kasnije postao doskorašnji 706e, samo ne ekspres. takođe, u početku je i 703 kretala sa keja, ali tu već govorimo o daljoj prošlosti i periodu stare nomenklature.
inače, od sadašnjih 700 linija, zanimljivo je da je najstarija nepromenjena - 705.

ova današnja 73 je nastala tako što je prvobitna 73 na jednom kraju produžena od bloka 44 do bloka 45, a na drugom od keja oslobođenja do batajnice. tada su za bežanijsko groblje postojale posebne linije umesto današnje 82. isto tako je i 47 spojena sa 541. obe izmene su izvršene nakon velike promene nomenklature 80-ih, pa su otud linije ostale ovakve.
dolenauglu
Član
 
Postovi: 224
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 8:53 pm

Postod filip » Sre Avg 12, 2009 8:44 am

markotar je napisao:Izvinjavam se, napravio sam malu grešku, sa 37 je sve OK, mislio sam na liniju 47. :-) Svaka čast Resniku ali je on ipak prigradsko naselje. Mislim da bi njoj dobro odgovarao broj 501.

Nije ružno što trocifrena linija ide duboko u centar, već ima puno takvih linija: 511, 601, 704/6/7... Po meni nije važna toliko "lepota" koliko je važno da numeracija precizno pokazuje stvar.

54 jeste u segmentu ali ulazi duboko u periferiju tako da bi po meni trebala da bude trocifrena. Npr. na 514 pošto ide kroz Železnik. Osim toga postoji veliki nedostatak brojeva u dvocifrenoj numeraciji u segmentu 5 pa bi 54 trebalo osloboditi za neku mnogo korisniju liniju.

Upravo sam mislio na te 600 i 700 linije, dok pod 100 treba preciznije da se odredi da li idu prema Zrenjaninu ili Pančevu i da li idu direktno do O. stadiona ili kraće.

Uzgred, dodaj na taj spisak i liniju 72 koja bi po meni trebala da nosi broj 600.


Uvek mogu da uvedu 501 ali da ostave 47.
npr: 501 Banovo brdo-Resnik
filip
Član
 
Postovi: 1351
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 8:32 pm
Lokacija: Konjarnik - Beograd :)

Postod igibgd » Sre Avg 12, 2009 12:02 pm

Čekaj, vidim da sam napravio zabunu...
Markotar, ako već znamo da GSP i onako nema nameru da menja postojeće linije kako bi odgopvarale pravoj numeraciji, onda bi popunjavanjem rupe 404 bio idealan za 503.

Po mom mišljenju, stanovnici, npr. Borče ili Crvenke mnogo su bliži centru nego ljudi na npr.Petlovom brdu... iz toga izvlačimo zaključak da je zoniranje nelogično.

Što se tiče problema poteza 500 i Zemunske pogrešne numeracije, to su imali i kad su pravili.Npr. kada se sagradilo naselje Petlovo brdo, do tamo su išle linije 541abvgdđež... totalna nelogičnost, ako uzmemo u obzir da su tek tada počeli da prave prigradske linije: 401,402,301...

Dakle, za to pitanje postoje više odgovora:

- da svim prigradskim linijama poteza "500" bude početak na Banovom brdu, ili krajnjoj stanici tramvaja, kao što je to svuda tako.Odatle imaju tramvaj 12 (i 13) , uključujući da za naselja Resnik, eventualno i za Petlovo brdo idu linije 5xx.
- da se linije sa poteza "500" završavaju na krajnjim okretnicama autobusa, npr. Miljakovac1, Kneževac, Petlovo brdo... svaka na sebi najbližoj.

Uzgred, dodaj na taj spisak i liniju 72 koja bi po meni trebala da nosi broj 600.


Apsolutno podržavam :!: :D

I jedna stvar u vezi sa linijama za Zemun.Pošto već znamo da do tamo idu 81,82,83,84, logično bi bilo da i prigradske nose tu oznaku.
Dakle:
"700" - Bežanija (Novo bežanijsko groblje bi bila jedina prigradska okretnica, pa bi tu trebalo da se prebaci i 611, tako da prolaze pored onog Maketa.Da se 612 ukine)
"800" - Zemun (Kej oslobođenja krajnja stanica za linije 70x) odatle da se uvede nova linija za centar, ili tramvaj, koji to naselje nažalost nema)

:wink: :)
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod Marko » Sre Avg 12, 2009 12:51 pm

Putnike baš briga koji broj nosi linija kojom putuje njemu je važno da se preveze od kuće do posla, škole a da li ta linija nosi broj 56 ili 541 A svejedno mu je .
A zašto Resnik mora da ima vezu sa Banovim brdom ? Zar im je teško da presedaju sa 47 na 37 i 50 i čekaju 5 -10 i sa koje linije bi ste skinuli vozila ?
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod markotar » Sre Avg 12, 2009 1:28 pm

igibgd je napisao:Čekaj, vidim da sam napravio zabunu...
Markotar, ako već znamo da GSP i onako nema nameru da menja postojeće linije kako bi odgopvarale pravoj numeraciji, onda bi popunjavanjem rupe 404 bio idealan za 503.


Samo mala ispravka, ne određuje više numeraciju GSP već Direkcija za javni prevoz. :-)

U principu ne bi bilo nelogično da 503 pređe i pod 40x, no ja bih je ipak ostavio i to iz dva razloga. Prvo ima potpuno smisla i ljudi su na nju već navikli, kao što već rekoh, jer ide za Resnik, drugo 404 treba čuvati za neku novu buduću liniju na avalskom potesu.

Ne treba uvek biti preterani čistunac po pitanju brojeva da sve ide od 1 do 9, uvek tu i tamo treba ostaviti malo prostora (rupa) za neke buduće linije. :-) No ikako se slažem sa mojim imenjakom kada kaže da ljudima uopšte nije bitno koja je numeracija u pitanju i da im je samo važno da stignu od tačke A do tačke B opet mislim da bi o numeraciji ipak trebalo da se vodi računa i da stvari makar iz "stručnih" razloga budu koliko-toliko sređene.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod igibgd » Sre Avg 12, 2009 2:01 pm

Marko je napisao:Putnike baš briga koji broj nosi linija kojom putuje njemu je važno da se preveze od kuće do posla, škole a da li ta linija nosi broj 56 ili 541 A svejedno mu je .
A zašto Resnik mora da ima vezu sa Banovim brdom ? Zar im je teško da presedaju sa 47 na 37 i 50 i čekaju 5 -10 i sa koje linije bi ste skinuli vozila ?


baš briga - zaista to je tačno , ali malo reda ne škodi :wink:

Za Resnik i Pevac sam samo predložio, u tom slučaju, skidali bi buseve sa 47 i 56, ali samo po 2-3.Tek tad bi 503 imao neku logiku, jer bi Resnik bilo pravo prigradsko naselje (doduše u potezu "500") pa bi do tamo išle 3 linije:

502 - Resnik /Železnička stanica/ - Banovo brdo (veza sa 12, 13...)
503 - Resnik /Železnička stanica/ - Voždovac (veza sa 9, 10, 14...)
504 - Resnik /Železnička stanica/ - Miljakovac 1 (veza sa 47, 50, 54, 59, 94)

A za Petlovo brdo može (dakle, ne mora) da se napravi lokal:

501 - Petlovo brdo - Banovo brdo
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Sre Avg 12, 2009 2:11 pm

Broj putnika na tim linijama nije veliki, 503 i 4 već idu na 30+ minuta i samim time nije mnogo praktično, bilo bi lakše i brže da se stigne presedanjem.

Uzgred, mislim da bi dugoročno za stanovnike Resnika bilo bolje da umesto autobusom putuju gradskom železnicom do centra i Novog Beograda, naravno kada bi taj podsistem funkcionisala kako treba. :-)
Poslednji put menjao markotar dana Sre Avg 12, 2009 2:15 pm, izmenjena samo jedanput
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod igibgd » Sre Avg 12, 2009 2:14 pm

To da, ali gradska železnica ide retko.Tu bi trebalo da se pozabave oni koji su zaduženi za to :roll: Mislim na generalno sve vezano za to...
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Sre Avg 12, 2009 2:20 pm

Danas ide katastrofalno retko, a nekada ne ide uopšte... Zato kažem, kada bi gradska železnica funkcionisala normalno, a to podrazumeva da ide na min svakih 15 minuta, onda bi sve bilo super kako za Resnik tako bukvalno za sve delove grada gde ona prolazi! :-) Zamisli samo da za 15-20 minuta stigneš od Bežanije do Vuka ili Rakovice ili za isto toliko od Resnika do Karađorđevog Parka! To je idealno, ko bi onda koristio 47 i putovao preko tih svih brda! Brblja se samo o nekom metrou i ništa se ne radi, a mišljenja sam da bi kvalitetna gradska železnica itekako bila od velike pomoći, a potrebna ulaganja u nju su neuporedivo manja. Malo skrenusmo sa teme. :-)
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod filip » Ned Avg 16, 2009 2:43 pm

Koliko buseva radi na liniji 45 i kolika je turaža?
filip
Član
 
Postovi: 1351
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 8:32 pm
Lokacija: Konjarnik - Beograd :)

Postod Smiley » Pet Avg 21, 2009 9:42 pm

Da li se zna od koliko do koliko sati linije 531 i 532 svraćaju na Orlovaču???
Smiley
Član
 
Postovi: 683
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:34 pm

Postod Smiley » Pet Avg 21, 2009 9:49 pm

Ne znam baš da li je ovo prava tema za ovo pitanje...ali...da li posoji ikakva mogućnost da se ove godine sa zimskim redom vožnje počne od 31.08.?
Smiley
Član
 
Postovi: 683
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:34 pm

Postod Marko » Pet Avg 21, 2009 9:51 pm

od početnih polazaka do 9 ili 10 dok nekrene 533 .Mislim da svraća samo 532 .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod Smiley » Pet Avg 21, 2009 9:59 pm

Ja znam da svraćaju oba od oko 8 do 19h,ali ne znam za pre i posle...
Smiley
Član
 
Postovi: 683
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:34 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju