Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.
Odgovori

Pet Avg 28, 2009 2:07 pm

Pa dobro jeste to malo politicki jos bas Vukovar ono da cela Hrvatska cuje i to ...ali bitno je da su ti autobusi otisli tamo gde su potrebni ;)

Mora covek da se promovira :lol:

Čet Sep 24, 2009 8:35 pm

Busevi

2 * CACCIAMALI URBI

Image

Image

2 * IVECO IRISBUS CITELIS

Image

Image

2 * MERCEDES BENZ O530G II CITARO G

Image

Image

1 * MERCEDES BENZ O345C CONECTO

Image

te malo tramvaja

Image

Image

Image

Pet Sep 25, 2009 7:49 am

Odlične fotke, Mate! :)
Nego, koji je onaj plavi kabriolet autobus u pozadini ove slike?
mate je napisao:CACCIAMALI URBI

Image

Pet Sep 25, 2009 7:58 am

To je bus za turisticki obilazak Zagreba, inace radi se o MB O405, koji je sreden za turisticke rute po Zagrebu..;)

Pet Sep 25, 2009 2:35 pm

mate je napisao:Image


Ovo si slikao kod glavnog autobusnog kolodvora :D ?

Tu sam cekao peticu za Precko 8)

A inace sve slike su ti dobre,sve 5 :wink:

Pet Sep 25, 2009 6:48 pm

Aha slikao sam dok sam cekao tramvaj prema centru grada...htio sam bas i tramvaje uhvatiti, ali samo su ove tri slike dobro ispale...htio sam sto bolje uslikat i buseve i tramvaje,nadam se da sam uspio

Pet Sep 25, 2009 7:20 pm

mate je napisao:Aha slikao sam dok sam cekao tramvaj prema centru grada...htio sam bas i tramvaje uhvatiti, ali samo su ove tri slike dobro ispale...htio sam sto bolje uslikat i buseve i tramvaje,nadam se da sam uspio


Ma sve je predobro,ne brini :wink:

Pet Sep 25, 2009 7:53 pm

cone je napisao:Odlične fotke, Mate! :)
Nego, koji je onaj plavi kabriolet autobus u pozadini ove slike?
mate je napisao:CACCIAMALI URBI

Image


Evo ti slike tih buseva za koje si pitao:
Image

Image

Pet Sep 25, 2009 9:43 pm

Ovaj novi tramvaj je bio i na Beogradskim ulicama na probnoj voznji i sve im odgovara osim šajbe, pa ih zbog toga Srbija neće kupovati. A naši da su pametniji mogli bi samo izmjeniti šajbu.

Pet Sep 25, 2009 10:04 pm

Ni jedan tramvaj nije bio na probi u BG, pa tako ni TMK 2200. On je, do duše, trebao da dođe još 2006. ali se od toga odustalo. Inače, sa tim tramvajem u BG uslovima nije problem samo šajba, tj. prednja i zadnja stena, problem je još mnogo toga (naravno, govorim o tehničko-ekonomskim stvarima, ne mislim tu ništa politički). :-) Uz to, Končar JESTE ponudio da izgred tramvaja kompletno izmeni (imam čak i nacrte), to nisu nudili samo Beogradu već i Helsinkiju! :wink: Da ne dužim priču, nije joj ovde mesto, imaš u temi o Beogradu debelo i naširoko ispisano sve do detalja o kupovini novih tramvaja!

Da se vratim na temu, na kojim linijama vozi ovaj mališan?


Image

Pet Sep 25, 2009 10:12 pm

Ma imaš ih par komada po cijelom Zagrebu, voze tamo di je linija manje profitabilna, odnosno di ima manje putnika, pa da ne šalju veliki za 10 putnika pošalju njih. A mate je jednog uhvatio u Gornjem gradu kod zgrade Hrvatskog sabora i Vlade.

Sub Sep 26, 2009 9:31 pm

markotar je napisao:Ni jedan tramvaj nije bio na probi u BG, pa tako ni TMK 2200.


Hm, ovaj, jeste... Doduše pre 50 godina... U pitanju je bila zagrebačka kompozija ĐĐ 101 + TP4 (g.b. 119+593). Vozila je cirka 3 meseca, počevši od 22.8.1959. godine.

Drugo, "bik" prototip (g.b. 71) je isto bio probni tramvaj (iako je ostao u BG-u dvadesetak godina). :wink:

Pon Sep 28, 2009 7:41 am

kuba je napisao:Evo ti slike tih buseva za koje si pitao:

E, hvala ti, Kuba! :)

Pet Okt 02, 2009 10:27 am

ZET kreće u prodaju starijih autobusa...

http://www.autobusi.org/forum/index.php ... ttach=5197
http://www.autobusi.org/forum/index.php ... ttach=5196

Pet Okt 02, 2009 11:21 am

Interesantno! :)
Koja su vozila MAN EL 262 F? Milsim, da li je neka druga firma radila nadogradnju kad ima oznaku F na kraju?
Odgovori