Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu
Odgovori

Ned Mar 29, 2009 1:22 pm

Dubrava se zove cijeli kvart na istočnom dijelu Zagreba. Ovo je stanica tj. okretište Dubrava.
A u Dubravi se nalazi i spremište autobusa i tramvaja, te se nekad nalazila Tvornica autobusa Zagreb te se zato modeli TAZ-a zvali Dubrava.

Pon Mar 30, 2009 6:04 pm

crobus je napisao:Dubrava se zove cijeli kvart na istočnom dijelu Zagreba. Ovo je stanica tj. okretište Dubrava.
A u Dubravi se nalazi i spremište autobusa i tramvaja, te se nekad nalazila Tvornica autobusa Zagreb te se zato modeli TAZ-a zvali Dubrava.

hvala :wink:

Čet Apr 02, 2009 3:32 pm

Nastavlja se veeelika obnova ZET-ovog voznog parka.
Iz Italije stigla prva 2 Iveco Irisbus Citelis autobusa pogonjena prirodnim plinom (CNG)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Čet Apr 02, 2009 3:53 pm

Super su ovi Irisbus autobusi :D

Pa sa srećom da krstare Zagrebom :wink:

Čet Apr 02, 2009 7:26 pm

Evo i par mojih sličica...

Slika

Slika

Slika

Čet Apr 02, 2009 8:22 pm

Stvarno super! Smeo italijanski dizajn! :-) Možda malo ružnjikav pozadi no dobro. :-)

Da li je neko od vas u mogućnosti da detaljno uslika unutrašnjost svih tih novih autobusa, posebno neke detalje koji su karatkeristični za Zagreb (ako ih ima, npr. displeji, automati za ponistavnje karata i sl).

Čet Apr 02, 2009 10:32 pm

momci, svaka cast za slike :) samo mi se ne svidja prednji kraj buseva...

Čet Apr 02, 2009 10:44 pm

profa_chb je napisao:momci, svaka cast za slike :) samo mi se ne svidja prednji kraj buseva...

Ni meni, ali još mi je dosta dobar ovakav kakvog ga je ZET naručio, sa srebrnim istaknutim farovima kako ih obično rade mi je puno gore...
Zapravo mi je žao da je Iveco jednostavno uveo ove prednje krajeve u proizvodnju, a nije nastavio sa faceliftanim Cityclassom ili možda još dodatno faceliftanim da počne npr. ići prema Europolisu, uglavnom, da nekako prirodno prati dizajn Ivecov dizajn; no dobro, valjda barem tehnički bus valja...

Pet Apr 03, 2009 8:02 am

Odlične fotografije, momci! :)
Nadam se da će se dobro pokazati u eksploataciji, a siguran sam da ćemo od vas dobiti pravovremene izveštaje. :wink:

Pet Apr 17, 2009 9:28 pm

Citelisi se spremaju za pokret...

Slika

I još par slika Citara i Lion's Cityja. :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Sub Apr 18, 2009 1:48 pm

Čujem da bi prvi trodelni TMK 2200 trebao da se provoza početkom maja. Nadam se, Ivane, da će biti dosta slika! :-)

Pon Apr 20, 2009 7:28 pm

markotar je napisao:Čujem da bi prvi trodelni TMK 2200 trebao da se provoza početkom maja. Nadam se, Ivane, da će biti dosta slika! :-)

Sutra će biti sastavljen prvi trodjelni tramvaj, ZET-u će biti isporučen sredinom idučeg tjedna!
Dok ne provoza Zagrebom uživajte u njegovoj Gif animaciji :wink:

Slika

Uto Apr 21, 2009 12:46 am

Ja jedva čekam slike! :-) A i da se provozam njime (biću letos u ZG). :-) Idealna zamena za Katice.

Uto Apr 21, 2009 9:12 am

Odlične slike autobusa, Ivane!
:)

Portos, interesantna animacija. Pitanje: zbog čega se rade kraće verzije tramvaja? Zbog tesnih linija ili nedovoljne iskorišćenosti dugačkih u pojedinim terminima/linijama?

Uto Apr 21, 2009 9:17 am

Verovatno to rade da zamene stare TMK 101 i 201, Tatre T4 i KT4 ili Düwag GT6 i GT6 Mannheimer.
Odgovori