Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Makedonije.
Odgovori

Re: Crvo Express Stip

Pon Nov 19, 2012 9:30 pm

da Goran setrata izgleda dosta socuvana i ima dobra color sema, a sekako da kazeme i edno bravo na Mite za slikite

Re: Crvo Express Stip

Pon Nov 19, 2012 9:44 pm

Bas taka Ultras. Ke ja slika Mite detalno :D ja ne sumljam vo toa :lol:

Re: Crvo Express Stip

Sre Dec 19, 2012 9:13 pm

haha nema ja setrata vo oktomri ednas ja bea pustile da vozi ucenici i eden drugar imam se vozi so niv vika nogu e ubavo :)
eve dodeka ja nacekam setrata man po snegot
Image

Re: Crvo Express Stip

Pet Jan 25, 2013 8:24 pm

Image

Re: Crvo Express Stip

Pet Jan 25, 2013 9:32 pm

Stoimenov slikava e za kalendar !!! A setrata nikako da izleze detalno da ja sliknes :D

Re: Crvo Express Stip

Pet Jan 25, 2013 10:49 pm

fala goran :) VETUVAM Setrata ja cekam vo ponedelnik sega ja pustat da vozi ucenici eden drugar se vozi so niv, a mi rece deka imale i drug avtobus dvospraten e sega dali e setra neznam mozda i gresi drugarot treba da vidam, iako nikao ne mi odogovara so vreme pokraj 14.30 dovaga vo kocani ali ke go ulovam :)
eve sega i mance
Image

Re: Crvo Express Stip

Sub Jan 26, 2013 12:42 am

Ma veruvam ja vo tebe deka ke ja slikas ,samo strplenie ,a ovoj treba da vtoriot Man ?!

Re: Crvo Express Stip

Sub Jan 26, 2013 9:07 am

i drugiot dvospraten im e setra s328dt :wink:

Re: Crvo Express Stip

Sub Jan 26, 2013 1:26 pm

Dobro dali e mozno da imame tolku glupi elektricari ili taka im se saka.Vakvi fatalni greski za mene se nesvatlivi :evil:
Pogledajte za sto se raboti i sami komentirajte. :twisted:
Image

Re: Crvo Express Stip

Sub Jan 26, 2013 7:13 pm

hahaha dobro oko imas Goran.
Mitka denes dvospratnata setra ja vidov kaj ekoil a potoa ista takva vo stip,neznam dali e istata

Re: Crvo Express Stip

Sub Jan 26, 2013 7:19 pm

ne e istata ja vidov i jas sabajle vo 8 kaj eko oil i na vraknje sakav da ja slikam ama temno bese i ne bidna nisto :D

Re: Crvo Express Stip

Sub Jan 26, 2013 7:20 pm

Goran sk je napisao:Dobro dali e mozno da imame tolku glupi elektricari ili taka im se saka.Vakvi fatalni greski za mene se nesvatlivi :evil:
Pogledajte za sto se raboti i sami komentirajte. :twisted:
Image


NA TAA TIPA TAKA TREBA :D taka vikaat site majstori za svojata greska

Re: Crvo Express Stip

Ned Jan 27, 2013 12:12 am

Togas kazite im i na drugiot Man da go zamenat i nezaboravajte na Sanos_a da mu kazete za nivnite Man-ovi da gi premestat :D

Re: Crvo Express Stip

Pon Jan 28, 2013 10:47 pm

Ajde specijalno za makedonskiot germanec ili kako bese :D Novata setra slikana :) Vetuvanjeto ispolneto, se nadevam ke vi se dopadnat
Image
Image
Image
Me vidoa drugarite pocnaa da mi digaat raci i ne padna slika od pozadi :x

Re: Crvo Express Stip

Pon Jan 28, 2013 11:55 pm

Ni se dopadjaat slikete i toa kako da samo znaes :D Sekoja cest ! Znaci ovaa e vtorata Setra i dobila ista sema kako i prvata edino ovaa ima i Neoplanova radkapna :P no nebitno ,bravo na tebe za slikive i bravo za Crvo.
Odgovori