Logo

GSP Beograd

Diskusije

Re: GSP Beograd

Postod zemunac » Čet Dec 28, 2017 8:57 pm

Ako bas oces evo ti ga na:
1. priznajem nije u redu
2. u redu je (da li su te roditelji tukli kad si bio mali svaki put kad pogresis nesto)?
3. niko me nije ovlastio vec imam pravo da kazem svoje misljenje

JEL SE OVAKO PONASAJU PUTNICI(STOKA) U AUTOBUSU ? AKO DA ONDA SE JA IZVINJAVAM ZA SVE STO SAM NAPISAO
Gospođo, da li biste bili ljubazni da malo pomerite vašu gu*icu od mog nosa. Funjate ko kobila. – Naravno da funjam ko kobila jer menjam tri autobusa do posla, napolju je 40 stepeni a klime u prevozu nema. Guzicu vam guram u nos jer me ovaj čovek iza gurakolenom u rebra. – Gospođo, ja vam guram u rebra jer nema mesta pošto je neko uneo trokrilni šifonjer u bus usred špica. – Ja sam ga uneo, nemam para za kombi prevoz a gužve ne bi bilo da penzioneri izbegavaju vreme kad ljudi idu na posao. – Ma šta ja da izbegavam, imam 108 godina, Albaniju sam prešo, ***CENZURISANO*** mleko što te zadojilo. – Čiča, je l znaš da mogu da te iznabadam glavom. – Stao si mi na nogu, kurtončino. – Neko me džepari. – Pomeri se, kravo.– MAJSTORE SREDNJAAAA!… Ulaze mali ganci: ♪♫ AKO SMETA TVOME OCUUUUUUU ♫♪ Negde iz daljine se čuje Kale: JEDI BURANIJU BRATEEEEEU”
U čaršiji važi jedno staro pravilo Ništa GSP, ništa GSP, samo kamilom.
zemunac
Član
 
Postovi: 171
Pridružio se: Pet Dec 06, 2013 6:54 pm

Re: GSP Beograd

Sponzor

 

Re: GSP Beograd

Postod becks89 » Čet Dec 28, 2017 9:36 pm

Koliko dana radnog staža imaš ako je u redu da te neko tuče zbog greške na poslu?
Eto, imaš pravo to je ona loša strane slobode govora.
Očigledno si druže bezgrešan i nadčovek, ako nikad nisi pogrešio i možeš istom koncentracijom da radiš nešto čitavo radno vreme. Toliko od mene i iskreno ti želim da u životu ne naletiš na nekog sa takvim mišljenjem i stavom.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: GSP Beograd

Postod icacar98 » Pet Feb 16, 2018 2:43 pm

Правопис српског језика je napisao:инжињер или инжењер
Пише се и једно и друго.
У војном речнику уобичајено је инжињерија, инжињеријски, инжињерац, а у цивилству грађевински инжењер, машински инжењер, рударски инжењер, саобраћајни инжењер.
icacar98
Član
 
Postovi: 260
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:53 pm
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: GSP Beograd

Postod Stefan94 » Pet Feb 16, 2018 11:54 pm

Malo po malo i privatnici ce preuzeti sav gradski prevoz.
Korisnikov avatar
Stefan94
Član
 
Postovi: 16
Pridružio se: Sub Okt 26, 2013 4:52 pm

Re: GSP Beograd

Postod Fipi 494 » Sub Feb 17, 2018 4:51 am

Generalno, GSPu niko nista uzeo nije. Sve to Avala Bus sto rade privatnici je od Laste, tu istu Lastu je upropastila i Strela. Gsp koliko je imao autobusa nekad toliko i sad. Takodje, na pocetku tendera kada su pojacavane linije svaki pogon je dobio po koji polazak vise. Cist primer je predaja gspu 60 i nekog polaska polaska na potezu 600 na 55 cini mi se koliko je tender obuhvatao na potezu 500. Kako je gradski funkcionisao pre 3-4-5 godina tako i danas. :)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: GSP Beograd

Postod Mare66 » Sub Feb 17, 2018 8:53 am

pre 20 godina , prošli vek ...
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: GSP Beograd

Postod branik » Sub Feb 17, 2018 8:38 pm

Bio je to jedini strajk koji nije represijom sprecavan. Bilo je strajkova kad je i policija intervenisala i kad je bilo prebijenih vozaca.
Nedelju dana nije izaslo ni jedno vozilo. Dolazili smo u svoju smenu, sedeli u menzi do isteka, pricali, druzili se...
Nakon toga usli su privatnici sa onim sto se zateklo u Srbiji. (Do tada, privatnici su imali tek po neko vozilo, uglavnom matoro, a prevoz za more kakav znamo danas, tek je nastajao i razvijao se. Bilo je to vreme neposredno po izlasku iz sankcija, zeleznica je propadala). Bilo je tu svega, od sanosa i tamova, preko setri 215 do dekera raznih marki. Smrdeo je Beograd na kocnice i lamele tada. Na auto putu kod SC jeene noci desio se sudar kad je jedna setra spaljenih kocnica sustigla auto. Cini mi se da je tada dvoje poginulo.
Kasnije, kad je rad normalizovan, radili su privatnici bez reda voznje. Cekali su "rupe", uskakali tada, trudili se da krenu pre GSP vozila. Posto su uzimali ceo pazar, pokusavali su i da "cascavaju" vozace ne bi li zakasnio ili otisao ranije. Medjutim, vozaci su ih uglavnom kulirali, a neretko i preticali po linijama. Zamislite deker koji treba da sidje niz Dimitrija Tucovica ili sa Banjice u konkurenciji sa trolejbusima. On mora da cuva svoje kocnice, menjac, diferencijal i kvacilo jer jednostavno nisu bili napravljeni za takva opterecnja, dok je trolama bilo svejeeno da li je uzbrdo ili nizbrdo. Bio je to jedan mucan period, skoro anarhije u prevozu. Tada se testirao preduzetnicki duh. Ko je reagovao brzo i ko je uspeo da nabavi odgovarajuca vozila, danas je na konju. A sarenilo vozila, starosti, tipova i konfiguracija narednih godina bilo je legendarn.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: GSP Beograd

Postod roadcrasher » Ned Feb 18, 2018 8:15 am

Branik bilo je tu i pinh turistickih setri :) na 23ci je bila jedna, jedva udjes i izadjes.
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: GSP Beograd

Postod branik » Ned Feb 18, 2018 8:45 am

Bilo je svega. Nisu ni dekeri bili i retki, setre, neoplani, dregmileri...
Problem je bio mali prostor izmedju sedista, dvoja uska vrata, stepenice... Isto tako, ono sto putnici nisu znali, bila je mehanicka podloga koja nije mogla da podnese stani kreni rezim, pa su morali nezno da se voze, alicopet, kvarovi nisu bili retki.. Ali to je bilo kratkotrajno, dok se ljudi nisu snasli i nabavili odgovarajuca vozila.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: GSP Beograd

Postod Kesha » Ned Feb 18, 2018 1:41 pm

Prošlo je već dosta godina, pa iako sam bio klinac, dobro se sećam tog perioda. Stvarno je bilo svega i svačega. Čak je i Setri serija 100 bio popriličan broj u saobraćaju. Kasnije su bar kupovali gradske autobuse, mada su većinom već bili tinejdžeri, neki u dobrom stanju, a nažalost nemali broj je pre bio za presu, negoli saobraćaj. Sećam se i onih čudnih Ćurdićevih DAF-ova, raznih Štajera, a i FBW-ova, zglobnih SCANIA u međugradskoj izvedbi i ko zna čega još. Mečki, MAN-ova, Magirusa i Graf-ova po VÖV standardu, bilo je najviše mislim, što se moglo i očekivati. Za mene kao ljubitelja autobusa, takvo stanje je donekle bilo i interesantno, ali svakako da bi bilo bolje da do toga uopšte nije ni došlo.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: GSP Beograd

Postod blokovi » Uto Feb 20, 2018 10:51 am

Ni sad nije bolje verujte mi, ja tad bio klinac, ali razlika je u tome sto ipak sto privatnici ipak su spremniji za rad nego GSP...
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: GSP Beograd

Postod branik » Čet Jul 26, 2018 3:25 pm

https://www.blic.rs/vesti/beograd/da-li ... eo/g44wpn4
Dokle ne budu isli na nezavisni tehnicki, bice toga. Ako vracaju putnicka privatna vozila zbog napuklih branika, slomljenog stakla na retrovizoru, udarenih i korodiranih karoserija, kako li ce tek proci autobusi GSP? Ako ce na posten pregled da ode. A bilo bi posteno da svima budu isti uslovi, zar ne?
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: GSP Beograd

Postod blokovi » Sub Jul 28, 2018 2:05 pm

445 svemocni :D
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: GSP Beograd

Postod branik » Sub Avg 04, 2018 10:51 pm

branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: GSP Beograd

Postod Kesha » Sub Avg 04, 2018 11:14 pm

Baš sam čitao tekst u blicu pre možda dva sata. Ako je priča tačna, imajući u vidu da svaka ima dve strane, onda stvarno nemam reči. Karaburmin vozač je u pitanju, a kako je pogon leglo sindikata, ne bi me čudilo da prođe sa tek jednom malom opomenom.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost