Logo

Gradski prevoz-Užice

Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod branik » Uto Jan 30, 2018 9:47 pm

Saradnja: 281 na pranju kod Zlatana:


Image
Image
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Gradski prevoz-Užice

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Kontrolor » Pet Jul 20, 2018 6:56 pm

Prinova, kažu da su kupljene dve da probaju. Kažu manje troši goriva. Skinute tablice na prevodu, iz BGa došle...

Image

Image
Ako si prema nekome los, nista bolje od njega nemoj da ocekujes u odnosu sa tobom.
Korisnikov avatar
Kontrolor
Kontrolor gradskog prevoza
 
Postovi: 458
Pridružio se: Uto Dec 15, 2015 10:30 pm
Lokacija: Uzice

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Aleksandar97 » Pet Jul 20, 2018 7:17 pm

Ja sam od vozača čuo da su kupili čak 14 Kobri od Dumeca, ali da su dve odmah poslate u Užice na probu. :)
Korisnikov avatar
Aleksandar97
Član
 
Postovi: 1129
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 9:59 pm

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Pavle » Pet Jul 20, 2018 10:10 pm

Odlicne su ove Dumecove Cobre.. Saltaci su, klima im radi odlicno, dugo su radile u Bg i presle su oko 700-800.000km ali su i dalje u odlicnom stanju. Nedostajace mi kad ih sve povuku iz saobracaja :cry:
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Fipi 494 » Sub Jul 21, 2018 8:08 am

Nema sanse da ce biti 14, koliko mi je poznato jos nisu kupili nista od autobusa da bi ih obnovili a njih ima 18 iz 2011. godine. Poslali su neke svoje MB Conecto u Vrnjacku Banju, jedino ako su izmiksovali par Kobri i par Konekta. Sto se odrzavanja i higijene tice, moram da priznam da su izvanredni.
Becejprevoz je ciljao ove Kobre, uzeli su one iz 2005te i na slobodne voznje su ih terali. Od Dumeka vredi uzeti i kera iz garaze, odgovorno tvrdim. (Dusane procitaj ovo :mrgreen: )
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod branik » Sub Jul 21, 2018 12:04 pm

Ja samcpre za ovakve prinove. 330 i 331 i jedan beli. Sva tri su automatici i rade na liniji 1 i njenoj modifikaciji 2.ImageImage
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Kontrolor » Ned Jul 22, 2018 4:06 pm

Bolji je MB, ali mnogo manje troši cobra kažu...
Ako si prema nekome los, nista bolje od njega nemoj da ocekujes u odnosu sa tobom.
Korisnikov avatar
Kontrolor
Kontrolor gradskog prevoza
 
Postovi: 458
Pridružio se: Uto Dec 15, 2015 10:30 pm
Lokacija: Uzice

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod becks89 » Ned Jul 22, 2018 4:15 pm

Sigurno troši manje, Konekto od svih srče najviše, pogotovo na terenu kao što je u Užicu.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod branik » Ned Jul 22, 2018 4:18 pm

To ide i do razlike manuelca i automatika. Konekti u UE rade samo na dve-tri gradske linije. Ostalo je ili prigrad, ili kombi.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Kesha » Ned Jul 22, 2018 4:51 pm

Mislim ni da po pitanju motora nisu uporedivi. Conecta bi trebalo da pogoni OM457 od 12L i pretpostavljam 299ks, ili eventualno 354ks, dok Cobre pokreće MAN-ov D0836 od 290ks, uparen sa šetostepenom ručnom transmisijom. Ne znam koji je menjač ugrađen kod Conecta. Kod prigradskih verzija, koliko sam mogao da primetim, najčešći su automatizovani šestostepeni menjači.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod becks89 » Ned Jul 22, 2018 4:53 pm

Oni Konekti sa kojima sam radio, 4 stepeni Voith, automatski
Bio jedan sa Zf 6 brzina, automatik takođe, ispod 32l nikako ni ugašen ne bi mogao :D

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Kesha » Ned Jul 22, 2018 5:32 pm

Ne znam kolika je zapremina rezervoara Conecta u GSP-u. Pretpostavljam oko 300L. Znam samo da nema baš mnogo trosmenaca da ne moraju u garažu na dosipanje goriva. Čak sam jedino u Conectu doživeo da ostanemo na sred avalskog puta zbog praznog rezervoara :)
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod becks89 » Ned Jul 22, 2018 5:59 pm

Ovi prigradski, 300, ovaj sa zfom, 400l.
Za ove GSPove ne znam.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod Kesha » Ned Jul 22, 2018 6:15 pm

Pa dobro, ako računamo da potrošnja ne bi trebalo da ide preko 40L na 100 pređenih kilometara na otvorenom putu, i nemaju lošu autonomiju ni sa rezervoarom od "samo" 300L. Oko 800 kilometara minimum sa punim tankom, po meni je sasvim ok za prigradski bus. Opet, u gradu potrošnja verovatno ide i do 50L na 100 kilometra, što mu dođe oko 600 kilometara autonomije. Malo je linija u Beogradu gde može da se nabije tolika kilometraža u tri smene, pa moguće da ovi za GSP imaju manje rezervoare. Možda oko 250L :)
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz-Užice

Postod branik » Ned Jul 22, 2018 8:21 pm

Od svih konekta u Uzicu, do dolaska plavih, tek dva su bili automatici (305 i 306). Sad nisam u toku, od kako je pocelo leto, gde su oni, posto su dosla ova dva plava 330 i 331 i jedan ciji je broj nesto manji (mislim 327, ali nisam siguran). Ostali su EPS i tek jedan ili dva su manuelci.
Automatici rade samo liniju 1 i 2, dok ostali imaju svoja prigradska zaduzenja i povremeno, u pauzama uskacu na druge linije, posebno u spicevima na l 1. Zato ne mislim da je potrosnja motiv, vec jeftinija allternativa konektima koja se uklapa godistem u ugovor. Ili, da budem zloban, postaju argument u nekim buducim eventualnim pregovorima o ceni prevoza. Vec jednom je menjana, pa nije nemoguce da je ne promene opet.
Kad su na pocetku rada u Uzicu nabavili i one ikarbuse od LUI iz Beograda nisu se usrecili sa njima. Ubrzo su ih povukli, nesto ih je prodato, a jedan je ostao da ga se neko nekad seti kad ugleda brener.
Inace, radila je kratko jedna kobra iz Velike Plane, i bila je neuporediva sa mercedesima koji rade u UE.
Rekao bih da je pouzdanost (inace dosta dobra) u poslednjevvreme pocela da opada. Desava im se da ostaju po putu. Sve sto se resava mehanicki, bez mnogo delova, otklanjaju majstori u uzickoj improvizovanoj radionici. Medjutim, problem su krupniji delovi cija nabavka ide preko centrale firme. Onda se ceka, ili vozilo radi uz povecani broj otkaza, ili jednostavno - lezi. Problem su i karoserijske najizlozenije komponente - stakla i delovi prednjih branika i maske oko farova pa danima posle nekog incidenta vozila rade ostecena.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u regionu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju