Logo

Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Aleksa083 » Pet Feb 19, 2021 7:13 pm

Baš bi dobro leglo jedno sređivanje ovom Citelisu. Ono što je mana kod njega je da već duže vreme motor strahovito vuče unazad, pa mu tako treba dosta dugo da dogura do 30 km/h. Spolja i u limarijskom smislu je solidan, dok je unutra dostra rastrešen. Budući da su mu spali jastuci i da tako vozi već nekoliko dana, skače po putu, unutra se oseća svaka neravnina pa se i sve trese. Ima problem i sa III vratima, a stoji to i da vozač ne može odjednom da otvori ili zatvori sva vrata, već mora jedna po jedna. Kao što se vidi na slici, ispred instrument stoji komad kartona, koji pretpostavljam služi da se instrument tabla ne bi tresla. Takođe su i displeji zabagovali, pa tako ispisuju dva puta broj linije, i samim tim se ne vidi ceo ispis destinacije. Grejanje radi solidno, mada pre nekoliko dana ga uopšte nije ni bilo.
Citelisi su dosta kvalitetna vozila, i po meni ne bi trebalo da dozvole da ih tako zapuste.
Baš bi dobro leglo jedno sređivanje ovom Citelisu. Ono što je mana kod njega je da već duže vreme motor strahovito vuče unazad, pa mu tako treba dosta dugo da dogura do 30 km/h. Spolja i u limarijskom smislu je solidan, dok je unutra dostra rastrešen. Budući da su mu spali jastuci i da tako vozi već nekoliko dana, skače po putu, unutra se oseća svaka neravnina pa se i sve trese. Ima problem i sa III vratima, a stoji to i da vozač ne može odjednom da otvori ili zatvori sva vrata, već mora jedna po jedna. Kao što se vidi na slici, ispred instrument stoji komad kartona, koji pretpostavljam služi da se instrument tabla ne bi tresla. Takođe su i displeji zabagovali, pa tako ispisuju dva puta broj linije, i samim tim se ne vidi ceo ispis destinacije. Grejanje radi solidno, mada pre nekoliko dana ga uopšte nije ni bilo.
ImageIrisbus Citelis 12 CNG by Conecto NS, on Flickr
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Sponzor

 

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod cone » Pet Feb 19, 2021 7:32 pm

Aleksa083 je napisao:Baš bi dobro leglo jedno sređivanje ovom Citelisu. Ono što je mana kod njega je da već duže vreme motor strahovito vuče unazad, pa mu tako treba dosta dugo da dogura do 30 km/h. Spolja i u limarijskom smislu je solidan, dok je unutra dostra rastrešen. Budući da su mu spali jastuci i da tako vozi već nekoliko dana, skače po putu, unutra se oseća svaka neravnina pa se i sve trese. Ima problem i sa III vratima, a stoji to i da vozač ne može odjednom da otvori ili zatvori sva vrata, već mora jedna po jedna. Kao što se vidi na slici, ispred instrument stoji komad kartona, koji pretpostavljam služi da se instrument tabla ne bi tresla. Takođe su i displeji zabagovali, pa tako ispisuju dva puta broj linije, i samim tim se ne vidi ceo ispis destinacije. Grejanje radi solidno, mada pre nekoliko dana ga uopšte nije ni bilo.
Citelisi su dosta kvalitetna vozila, i po meni ne bi trebalo da dozvole da ih tako zapuste.
Baš bi dobro leglo jedno sređivanje ovom Citelisu. Ono što je mana kod njega je da već duže vreme motor strahovito vuče unazad, pa mu tako treba dosta dugo da dogura do 30 km/h. Spolja i u limarijskom smislu je solidan, dok je unutra dostra rastrešen. Budući da su mu spali jastuci i da tako vozi već nekoliko dana, skače po putu, unutra se oseća svaka neravnina pa se i sve trese. Ima problem i sa III vratima, a stoji to i da vozač ne može odjednom da otvori ili zatvori sva vrata, već mora jedna po jedna. Kao što se vidi na slici, ispred instrument stoji komad kartona, koji pretpostavljam služi da se instrument tabla ne bi tresla. Takođe su i displeji zabagovali, pa tako ispisuju dva puta broj linije, i samim tim se ne vidi ceo ispis destinacije. Grejanje radi solidno, mada pre nekoliko dana ga uopšte nije ni bilo.
ImageIrisbus Citelis 12 CNG by Conecto NS, on Flickr
Aleksa, tekst ti se ponavlja. ;-)

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Aleksa083 » Pet Feb 19, 2021 7:37 pm

Da, tek sad vidim. Ne znam je li možeš da izbrišeš taj deo koji se ponavlja?
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Pet Feb 19, 2021 9:00 pm

Sveže!
Image
Image
Meni od današnjih, najzanimljivija :D
Image
Zglobni Boeing #737
Image
Image
Image
Image
Zemunci, solo #948
Image
I #970 koji ne izgleda loše ni bez reklame
Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Aleksa083 » Pet Feb 19, 2021 11:55 pm

Super fotke Uroše! :D
Od mene i ostatak od danas.

#943 i #1027 na okretnici u Petrovaradinu.
ImageMercedes Benz and Irisbus by Conecto NS, on Flickr

#1042
ImageBMC Procity 18 CNG by Conecto NS, on Flickr

Citte #894 i #895. 8)
ImageNeobuses Citta LF by Conecto NS, on Flickr

Prelepi IK218N #971 konačno bez reklame.
ImageIkarbus IK218N by Conecto NS, on Flickr

#868 na svom redovnom polasku 53ke.
ImageIkarbus IK201 by Conecto NS, on Flickr

#862
ImageIkarbus IK201 by Conecto NS, on Flickr

#988 i #977 sa novom reklamom za Wolt.
ImageIkarbuses IK112N by Conecto NS, on Flickr

#1026 i #1017
ImageMercedes Benz Conecto NGT by Conecto NS, on Flickr
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Sloba » Sub Feb 20, 2021 9:57 am

Kao da već nisu bile odlične, vaše slike postaju iz dana u dan sve bolje. Svaka čast momci! :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Sub Feb 20, 2021 6:14 pm

Veliko hvala kolege i uzvraćam zaslušene pohvale... :wink:
Image
Image
U "izobilju" 501G našao se Conecto #1003
Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Pet Feb 26, 2021 6:53 pm

Danas specijalno za Coneta, ukrašeni Conecto #1016! :lol:
Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod cone » Pet Feb 26, 2021 8:33 pm

Uroš___ je napisao:Danas specijalno za Coneta, ukrašeni Conecto #1016! :lol:


Ahahaha! Baš ti hvala, Uroše! :-D

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Aleksa083 » Pon Mar 01, 2021 12:52 pm

Uživo :lol: :lol: :lol:
Image
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Miki 162 » Pon Mar 01, 2021 2:24 pm

Nista strasno, crni marker, i nacrtati slobodnom rukom Meckin znak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Miki 162
Član
 
Postovi: 460
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 10:00 am

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Aleksa083 » Uto Mar 02, 2021 3:43 pm

A u Petrovaradinu... :D

#921 dobio novu prednju masku, tako da sada nema garažni broj napred, što je po mom mišljenju sto puta lepše. 8)
Image

#929 sa novom reklamom za Aptiv.
Image

Meni simpatičan #785. :)
Imagehtml photo hosting
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod cone » Uto Mar 02, 2021 4:41 pm

Aleksa083 je napisao:#921 dobio novu prednju masku, tako da sada nema garažni broj napred, što je po mom mišljenju sto puta lepše. 8)

Baš bi bilo simpatično kad bi svi delovi maske bili u istom tonu. :roll:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Aleksa083 » Uto Mar 02, 2021 9:18 pm

cone je napisao:
Aleksa083 je napisao:#921 dobio novu prednju masku, tako da sada nema garažni broj napred, što je po mom mišljenju sto puta lepše. 8)

Baš bi bilo simpatično kad bi svi delovi maske bili u istom tonu. :roll:

To je već malo teži zadatak. :lol:

Da nastavim sa još kojom fotkom. :D

Ikača #907 koja je, nažalost moram priznati, u očajnom stanju. Mada za razliku od ostalih, po ceo dan radi, danas na 4.
ImageIkarbus IK218N by Conecto NS, on Flickr

Sledeći polazak radi #969, za razliku od prethodnog, u odličnom stanju.
ImageIkarbus IK218N by Conecto NS, on Flickr

Tu su i #820, #826 i #942. Nekoliko trenutaka posle okidanja ove fotke, došao je #47 da servisira #820.
ImageIvico and Neobuses by Conecto NS, on Flickr

#966 koji ove nedelje ostaje bez reklame koju nosi nešto više od godinu dana.
ImageIkarbus IK218N by Conecto NS, on Flickr

I za kraj, osamnaestometarski Volvo. 8)
ImageNeobus 405GZ by Conecto NS, on Flickr
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod dunda » Uto Mar 02, 2021 11:59 pm

Jel radi 722?
dunda
Član
 
Postovi: 101
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 8:01 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google Adsense [Bot] i 6 gostiju