Logo

Lasta, Beograd (4)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod milan997 » Ned Dec 04, 2016 3:31 pm

Ti potcenjuješ sve moguće autobuse osim onih iz Neomana i Daimlera
milan997
Član
 
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 4:55 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Sponzor

 

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod becks89 » Ned Dec 04, 2016 3:55 pm

Pa znaš kako Setra, tri mesta prazna pa svi ostali kako oće nek se ređaju.
Mada, ako uzmeš cenu tadašnje četvorke i ovde Bove, razlika je nekih 100.000e, tako da mora biti i razlika u dobijenom :D
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod milan997 » Ned Dec 04, 2016 4:10 pm

Baš to,što znači da treba biti objektivan i realan,koliko para toliko muzike.
milan997
Član
 
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 4:55 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Goran sk » Ned Dec 04, 2016 7:42 pm

Znaci opet bolja opcija je ,kupiti dve tri godine stariji bus sa luxuznom opremom ili bolje receno dobro opremljen nego novo vozilo a jadna...sto neznaci da moraju biti Evobus ili Neoman,moze Volvo , Scania, Vanhool-a itd....
pogledajte ovo ko da su kopirali od Nibusa, a doduse vakvo nesto nisam video decenijama unazad osim kod starih Sanosa
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod milan997 » Ned Dec 04, 2016 7:50 pm

Postoji više verzija enterijera koje kupac može da bira! Novo vozilo je novo vozilo a oprema zavisi od kupovne moći!
milan997
Član
 
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 4:55 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Goran sk » Ned Dec 04, 2016 8:01 pm

Sve sto je novo nemora da znaci da je bolje...
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Djolesanos3134 » Ned Dec 04, 2016 8:07 pm

Nas #9009 kada bi udario ovu Bovu, raspala bi se... :mrgreen: ]
Stvarno su mi odvratne, sama plastika od njih..... :D
Djolesanos3134
Član
 
Postovi: 558
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 9:25 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod milan997 » Ned Dec 04, 2016 9:23 pm

Goran sk je napisao:Sve sto je novo nemora da znaci da je bolje...

Da,ali kada se radi o novom Mazu i polovnom Citaru,ali kada je u pitanju Bova naspram Setre to je već diskutabilno da li je novo ili polovno
milan997
Član
 
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 4:55 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod becks89 » Ned Dec 04, 2016 9:37 pm

Djolesanos3134 je napisao:Nas #9009 kada bi udario ovu Bovu, raspala bi se... :mrgreen: ]
Stvarno su mi odvratne, sama plastika od njih..... :D

Ako već nemaš šta pametno da napišeš, nemoj ništa pisati, dosadan si sa lupetanjem.
Goran sk je napisao:Sve sto je novo nemora da znaci da je bolje...

Gorele su i nove Setre i novi Travego Mercedesi, znači li to da su kvalitetni bez pogovora? Isto tako ne treba generalizovati celu priču vezanu za Bovu, ovo je najosnovniji paket opreme, što opet ne znači da u nekoj lux varijanti može prismrdeti Setri, ali svakako nije zanemarljivo na tržištu i svakako je značajan faktor u auto industriji obzirom na prodati broj voznih jedinica.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod milan997 » Ned Dec 04, 2016 9:45 pm

Na svakom vozilu može doći do kvara i požara kad je nov,i ne treba rasuđivati o modelu i firmi na osnovu jednog vozila sa basic paketom
Man silovao Setru u garaži GSP-a ovo me je nasmejalo toliko da nisam mogao da dodjem do daha,ujedno je i najslikovitiji opis dizajna novog Ikara.
milan997
Član
 
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 4:55 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Aleks_BGD » Pon Dec 05, 2016 12:12 am

Goran sk je napisao:Znaci opet bolja opcija je ,kupiti dve tri godine stariji bus sa luxuznom opremom ili bolje receno dobro opremljen nego novo vozilo a jadna...sto neznaci da moraju biti Evobus ili Neoman,moze Volvo , Scania, Vanhool-a itd....
pogledajte ovo ko da su kopirali od Nibusa, a doduse vakvo nesto nisam video decenijama unazad osim kod starih Sanosa
Image

Ovo sto si ti zaokruzio ima i kod Setre,tacnije kod modela 415GT HD,bas cu da ti slikam i pokazem.A to je uradjeno zato sto je kuhinja prebacena preko puta i sad je u jednom delu iznad WC,dok recimo kod Neoplana i MANa to je odvojeno gde je ova tabla tu je kuhinja.U VDL su verovatno isli na to da naprave putnicima mesta za noge sto i jesu ali morali su nesto da zrtvuju pa je stavljena ta tabla i ispalo je tako kako jeste.Mada verujem da postoji jos jedan razlog zasto ova tabla stoji tu a to je sto da je kuhinja tu kao kod Neoplana ona je sira opet ponavljam skracuje mesto za noge a i vislja od ove table bar za pola metra a vidis da su sedista nisko postavljena i jako blizu monitora pa predpostavljam da bi ta kuhinja malo i zaklanjala pogled na monitor onom ko sedi tu.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Goran sk » Pon Dec 05, 2016 12:25 am

Gorele su i nove Setre i novi Travego Mercedesi, znači li to da su kvalitetni bez pogovora? Isto tako ne treba generalizovati celu priču vezanu za Bovu, ovo je najosnovniji paket opreme, što opet ne znači da u nekoj lux varijanti može prismrdeti Setri, ali svakako nije zanemarljivo na tržištu i svakako je značajan faktor u auto industriji obzirom na prodati broj voznih jedinica.



Neradi se oko ove Bove,ovde u ovoj prici posluzila bas ona kao primer ...Naveo sam ja i druga vozila.
Realno gledano ,evo da budem konkretan u Srbiji pa evo i Makedoniji kupovna moc nije za novo vozilo a kamoli za obnovu celog voznog parka, ma da je kod vas znatno i daleko bolje neko kod nas .Pa cak ni BIH...Fino je objasnio Kässbohrer zasti i kako...
Druga stvar je sto recimo firma kupi novi bus ovde u DE i napravi ugovor sa koliko kilometara i nakon koliko godine vraca bus da bi opet uzeo drugi(normalno nije tako kod svakog kupca )ali radi se u tom principu, stime sto dobije opet novi bus za skoro upola pare ,jer je stri dao za novog ...ja neznam dali posto to kod nas ?
Drugo neznam kako je razviejen servisni marketink po citavoj drzavi ili regionu, sto ti je na pr.u zapadu jedan tel povik i tu je na tacni sve ( a to svi znamo).
Jos jedna, a za men je mnogo bitna stvar--- putevi. Izvoli kao u nemacku napravi mi i omogucimi sve standarde sto su potrebni za saobrakaj pa onda mi trazi iste .
prica se uveliko za evropske norme motora i zagadzivanja,pa eno sta fali Bakicu (opet cu uzeti njega za primer ) promenio novi filteri za autobuse i zagadzivanje je skoro kao kod novog busa( te filtere i ugradjivanja iste je trazila drzava i ne samo na autobus i koje je neki dio te placene cene i subvecionirala,ali nije ih zabranila da se voze ) , a kao sto vidite nise presudne godine busa .Eto najbolji primer njegova setra s 215 HDH koja vozi iz BiH za Beograd,ta setra ima te filtere i dan danas vozi po nemacku bez iakvih probleba..

U celu pricu poent je da nas prevoznik sa kupovinom autobusa do dve-tri-cetri godine starosti lakse moze da se izbori u ovom segmentu biznisa nego da investira u nova...A siguran sam da ne posti nit jedan gazda koji nevoli da mu je vozni par sve sa novim autobusima.
To da se pale nova vozila je bilo i proslog veku a bice i u buducem...

Eno ti bas primer Lastinu Bovu (nije futura nego ona drga) ili kako joj je ime ,ona koja e negde malte ne u delove stoi negde skoro razbacana u delove (negde je bila i slika) sta je ona pridonela za bolji prevoz i bolju prirodu ...ama bas nista ...

Onaj ko je mocan slobodno neka kupuje ,to ja ne usporavam,samo sto ta vozila 99% voze se van drzave ...a zapadna industrija cveta...
Mislim da si svatio da se neradi licno o Lasti i Bovi i ne osporavam kupovinu novog busa ...a zasto se ne kupuje ?za to sto ne nam a ne zato sto se nece...Nazalost !
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Aleks_BGD » Pon Dec 05, 2016 12:33 am

Sta je Kasbohrer objasnio nerazumem?
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Goran sk » Pon Dec 05, 2016 12:40 am

U temi obnova voznog parka je objasnio ....moze sam ja i napiso u pogresnu temu..pa nek moderatori prebace ako misle da nije za ovde...
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod milan997 » Pon Dec 05, 2016 12:50 am

Mislio si na Magiq sigurno,i ona je 2002.godište koliko ja znam možda 2004 ali ipak preko 10-12 godina,nije se dobro pokazala u odnosu na Berkhofe iz tih godina
milan997
Član
 
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 4:55 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Suboticanin i 8 gostiju