Logo

Fernbus Simulator

Sve rasprave o virtualnom svetu autobusa.

Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Sub Jul 08, 2017 7:50 pm

Da li neko zna gde može da se kupi ili naruči ova igrica u zemlji i inostranstvu,a da nije reč o Kupujem prodajem ili Limondu ili ako je neko ima,a nije mu potrebna po nekoj dogovorenoj ceni bih mogao da je kupim.Unapred hvala!
91GECOVNuBL._SL1500_.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Fernbus Simulator

Sponzor

 

Re: Fernbus Simulator

Postod Fipi 494 » Sub Jul 08, 2017 9:43 pm

Mnogo mi se svidja, kada bi ubacili i Setre kupio bih je. Jel moze na Windows 7?
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Sub Jul 08, 2017 9:57 pm

Može na Windows 7 i ja ga imam.Nego potreban mi je taj disk igrice,dok gledam na jutjubu snimke sa igrice još je se više uželim.Umesto Mana imaš i Neoplan skyliner onaj najnoviji model,ali za njega treba da imaš odličan kompjuter što ja nažalost nemam.Inače igra je vrlo moćna.Jedina zamerka je samo što se vozi po Nemačkoj bila bi fora da se vozi preko cele Evrope.Čuo sam da valjda postoje neki modovi za mape i šteta što ima samo jedan prevoznik i jedno(dva) modela autobusa,da ih ima više ova igra bi bila bolja od Omsija. :D
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod Sloba » Sub Jul 08, 2017 11:26 pm

Bežite od ovoga, ja sam nažalost kupio, preko G2A.

Nema force feedback za volan, AI vozila baguju pa nekada na sred autoputa samo nestanu i pojave se nova vozila, red vožnje katastrofalno nerealan i slično.

Mogao bih napisati poduži sastav o ovome ali najtoplije savetujem da se ne interesujete za ovo.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fernbus Simulator

Postod profa_chb » Ned Jul 09, 2017 10:17 am

Vozio kod Slobe, nije mi se dopala dinamika autobusa u vožnji.

OMSI i dalje na prvom mestu, sa svim svojim manama!
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Ned Jul 09, 2017 11:43 am

Ne znam šta da vam kažem.Čuo sam da postoje neki manji bagovi baš oko tih automobila.
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Ned Jul 09, 2017 2:36 pm

Slobo,da li si ti dobio igricu preko CD-a ili si dobio samo aktivacioni kod?
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod Sloba » Ned Jul 09, 2017 4:49 pm

Samo kod koji se aktivira putem Steama.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Ned Jul 09, 2017 5:39 pm

Da,na kraju sam svatio da za ovu igricu ni ne postoji CD.
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod gibanica » Sre Jul 12, 2017 1:52 pm

Sloba je napisao:Bežite od ovoga, ja sam nažalost kupio, preko G2A.

Nema force feedback za volan, AI vozila baguju pa nekada na sred autoputa samo nestanu i pojave se nova vozila, red vožnje katastrofalno nerealan i slično.

Mogao bih napisati poduži sastav o ovome ali najtoplije savetujem da se ne interesujete za ovo.



a ja odvojio pare da kupim.
aj ako te ne mrzi napisi mali sastav o ovome. bas mi se svidja takav tip igre, samo da se dovede u red.

ono koliko sam video preko yt stvarno izgleda kao rana alfa faza. najvise mi smeta naginjanje vozila u krivinama,
kao i nepostojanje fake shadow, spawnovanje kola i zaustavljanje bez razloga, kao i malo presirok FOV a ne znam jel ima da se smanji,
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Fernbus Simulator

Postod Sloba » Sre Jul 12, 2017 6:42 pm

Pa ovako, prvo da kažem da trenutno ne mogu da instaliram simulator preko Steama pa sam poslao support timu mejl još u nedelju, i nema odgovora i dalje. Zato na CBS Berlin rade punom parom. No dobro, igrao sam ranije više pa je ovo ono čega se sećam. :)

MAPA
Gradovi su jako oskudni, i jako podsećaju na one iz Euro Truck Simulator od početka. Čak mislim i da sam naleteo na to da su dva grada na mapi potpuno isti. :roll:

Autoput je okej i poprilično je dosadan, baš kao i u pravom životu. Tu nemam zamerke. Petlje se uglavnom ne ponavljaju i vrlo često su preslikane. Na celoj mapi postoji samo jedan aerodrom, u Frankfurtu. :?

MAN Lion's Coach
Jako lepo i detaljno urađen autobus, vizuelno. Zvukovi su očajni; kada kočim na retarderu, isto se čuje kao da usporavam sa 100 i da usporavam sa 30 km/h. Automatski menjač je uprošćen; iako postoji mogućnost da se menja izbor brzina u D, D5, D3, D1 i DM (pretpostavljam manuelno), nema nikakve razlike. DM ubaci autobus u prvu i ne da mogućnost da se menja dalje. Manuelni menjač nije opcija. :(

Osim toga, generalno je lep osećaj voziti autobus, iako nekad zahteva da se volan lomi po 90 stepeni da bi se ispratila krivina na autoputu. :)

Neoplan Skyliner
Kupio sam igricu za 18 evra. Tražiti dodatnih 15 samo za jedan autobus je čist bezobrazluk. Nisam kupio. :?

KOMANDE
Su generalno okej. Ali, u meniju gde se podešavaju komande, dobijam brdo nepotrebnih informacija poput onih gde vidim koliko sam namotao volan a gde su mi točkovi, pa u zavisnosti od toga mi daje da podešavam osetljivost volana. Kontrole su već podešene za tastaturu, ali one za volan zahtevaju da se krene od nule. Force Feedback nije nikad ubačen, iako postoji u meniju opcija da se aktivira. Volan nema apsolutno nikakav otpor niti centriranje.

NA PUTU
Zanimljiva je ta kontrola policije. Ali mi se nije nikad desilo da nešto ne valja sa mnom ili autobusom. Međutim, ako vas policija zaustavi jednom na liniji, zaustavljaće vas na svakoj narednoj pumpi. Dakle, ili neće nikad, ili će svaki put. Nema između.

Često postoje neki radovi na putu i to je vrlo interesantno meni, pozdravljam taj deo. Nekad se desi da je autoput u blokadi, a alternativni put traje bar 500 kilometara duže, jer je mreža puteva vrlo oskudna van autoputa. Probao sam da stanem na četiri migavca i otvorim prednja vrata u koloni da sačekam "da se raščisti" blokada, ali neuspešno. AI za to vreme dođe do početka kolone i samo nestane. :lol:

Nikad nisam vozio više od 20 ljudi u autobusu, stvaraju negativnu sliku o Flixbusu. :lol:

Na autoputu pri dužim vožnjama mi se često dešavalo da izgubim poneki FPS pa onda igrica kao da se kompletno resetuje. Odjednom nešto trepne pa bljesne u sekundi i nestanu sva vozila na putu. :D

Vreme je nekako iskrivljeno. Nisam nikad uzeo da testiram, ali mi se činilo po redu vožnje da je dato dovoljno vremena između dva grada, a da ja često stignem i po sat vremena ranije. (tipa da 300 kilometara pređem za manje od tri sata) :D

TML Studios
Bi mogao ozbiljno da se zapita šta radi. Milion stvari u Fernbusu nisu ispravili, a uveliko rade na CBS Berlin. I onda kad njega izbace, prodavaće ga dva-tri meseca i peglati pa će im na um pasti da osmisle novu simulaciju. Ja im dinara više neću dati, a verovatno ću, ukoliko je moguće, zatražiti refundaciju na Fernbus jer ne dobijam nikakav odgovor od support tima već danima (očekivano).

Isto, njihova posvećenost detaljima je bezobrazno glupa. Više pažnje su posvetili čekiranju putnika i tome da u autobusu postoji dugme da uključim WC (inače se putnici žale ako nije uključen) nego da se ono najosnovnije obezbedi igračima. Isto i sad, CBS Berlin će sigurno biti krš od igrice, ali će zato imati Citywide od milijardu poligona. :roll:

Ako vas interesuje još nešto, slobodno me pitajte. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Čet Jul 13, 2017 1:01 am

Instalirao sam igricu,nije losa,ali imaju tu neke stvari koje trebaju da se isprave.Hteo sam da te pitam da li znas kako se iskljucuje ili podesava ono naginjanje vozila u krivinama posto je to stvar koja me najvise izludjuje kod ove igre?
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod Sloba » Čet Jul 13, 2017 7:49 am

Mislim da ne može da se isključi.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fernbus Simulator

Postod mat12345 » Čet Jul 13, 2017 12:15 pm

Bez veze,to je stvarno glupa stvar koju su uradili u igri.Neka su oni tako stavili,ali makar da to može da se podesi... :cry:
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fernbus Simulator

Postod becks89 » Ned Jul 16, 2017 6:40 pm

Kada se setim da sam bacio 30e čim je izašla, lupio bi sebi šamar, promašaj totalni od igre. Pritom posle nekog apdejta preko steama, uopšte i ne mogu da pokrenem igru :D
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Simulatori

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju