Logo

Uspomene na vojničke dane

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Uspomene na vojničke dane

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 7:59 pm

Pošto u ovoj temi ima svega i svačega odlučio sam da otvorim ovu temu.Pošto nas ima dosta (članova) koji su služili vojsku,možemo ovde podeliti svoje doživljaje i anegdote,možda neko poznaje nekoga itd...Iako je nekome vojska teško pala uveren sam da ima i neke lepe uspomene na te vojničke dane.E pa bivši vojnici da krenemo,ko je gde služio,kako je kome bilo itd... :wink:
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Uspomene na vojničke dane

Sponzor

 

Postod Mitrovcanac » Sub Jul 30, 2011 8:17 pm

Ja nisam služio vojsku ali moj komšija jeste i ispričaću šta je on doživeo u vojsci. Služio je u vreme SCG tj. predsednikovanja Marovića u Gardi i bio je smešten u Glavnom generalštabu. Jedno jutro šetka se potporučnik ispred stroja i priupita baš mog komšiju: ''Vojniče NN, ko je predsednik državne zajednice SCG?'' a ovaj mu odgovara: ''Gospodine potporučniče, predsednik državne zajednice SCG je gospodin Havijer Solana!'' Ovaj se zaprepastio odgovorom i za kaznu je komša dobio noćno stražu (10 dana tj. noći). :lol:
Korisnikov avatar
Mitrovcanac
Član
 
Postovi: 878
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:41 pm
Lokacija: Beograd

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 8:28 pm

U vojsci imaš raznih budala.Pošto se u vojničkom rečniku koriste skraćenice i slično,npr pp je protiv požarac,gsp je generalno spremanje prostorija itd...Imao sam jedno mučenika "Krueziju Gazmeid" iz Bujanovca.Sa njegovim nenamernim provala smo vrištali od smeha.Jednom prilikom smo imali kontrolu iz Novog Sada i sada dolazi neki pukovnik "Đokica Petrović" (sada je general) i pita baš tok mučenika.Jeli šta je to ge-es-pe ovaj ćuti,pogleda u mene a ja mu rukama pokažem kao da vozim bus,na to će on mrtav ladan "to je gradsko sobraćajno preduzeće" :mrgreen: Naravno zbog toga smo sv morali da radimo tetris :lol: :lol:
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 30, 2011 8:29 pm

Evo jedna slicica od mene:
A kada me vidi moj staresina,stariji vodnik po cinu vikao je:"Jao,jao vidi ovog....Pa vidi ti nasta on lici,Jancicu veceras hodnik je tvoj...."
Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Mitrovcanac » Sub Jul 30, 2011 8:32 pm

Šta je ''tetris''?
Korisnikov avatar
Mitrovcanac
Član
 
Postovi: 878
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 2:41 pm
Lokacija: Beograd

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 30, 2011 8:34 pm

Mitrovcanac je napisao:Šta je ''tetris''?


Ciscenje i okopanvanje zelinih povrsina,trotoara,piste za postrojavanje itd....
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 8:43 pm

KRIVINARI PRVE KLASE :lol: :lol:

Image


Image
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 8:47 pm

[quote="Aleks_BGD"]Evo jedna slicica od mene:
A kada me vidi moj staresina,stariji vodnik po cinu vikao je:"Jao,jao vidi ovog....Pa vidi ti nasta on lici,Jancicu veceras hodnik je tvoj...."
Image STVARNO SI BIO KAO RAZBOJNIK :lol: :lol:
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 30, 2011 8:50 pm

Cuvari neba 126 CVOJIN (Centar za Vazdusno Osmatranje i Navodjenje)
Image
slikano u Sapcu na gadjanju


Pesadijski centar Jakovo na obuci
Image

Zaklinjem se...
Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 30, 2011 8:52 pm

fimatotravel je napisao:
Aleks_BGD je napisao:Evo jedna slicica od mene:
A kada me vidi moj staresina,stariji vodnik po cinu vikao je:"Jao,jao vidi ovog....Pa vidi ti nasta on lici,Jancicu veceras hodnik je tvoj...."
http://i793.photobucket.com/albums/yy21 ... ff1951.jpg STVARNO SI BIO KAO RAZBOJNIK :lol: :lol:


Brate neznaju ovi klinci sta znaci sluziti vojni rok.Kakva je to cast i kakva se prijaeljstva sticu.Uspomene koje se vecno pamte,nazalost nikad to nece osetiti....To su vremena koje se jedno dozivljavaju.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 8:54 pm

Meni sad kad bi mi rekli da idem u vojsku otišao bih istog momenta.U vojsci vidiš i doživiš mnogo što šta,a o prijateljstvu i da nepričam
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 8:56 pm

JEDINI SAM VOJNIK KOJI JE UNEO MOBILNI U PRITVOR 8) :lol: :lol:


Image

EVO MALO I MENE LJUBI GA MAJKA
Image


Image

Image

Image
Poslednji put menjao fimatotravel dana Sub Jul 30, 2011 10:15 pm, izmenjena samo jedanput
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Postod becks89 » Sub Jul 30, 2011 9:02 pm

Nazalost ukinut je vojni rok sto znaci da ja i moja generacija necemo imati priliku da sluzimo vojni rok,po svim pricama jedan od najlepsih perioda zivota,nazalost zbog ove drzave necu imati sansu da to isprobam,jer ipak ne zelim da budem vojnik,vec vozac :lol: :lol:
becks89
 

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 30, 2011 9:02 pm

Jeli barabo sto si bio cuzi?Jesi bezao a???Ja sam trebalo da zaglavim na 3 dana,sto sam izasao iz kasarne sa nevazecom dozvolom,i sto sam podmitio onog na prijemnici sa litar vinjaka,a on sto je to uzeo i pustio me.. :mrgreen: :mrgreen:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod fimatotravel » Sub Jul 30, 2011 9:07 pm

Ja sam prvo služio u Bačkoj topoli (NEDAJ BOŽE NIKOME :!: :!: :!: ) u 12 shad-u (samohodni artiljerijski divizion) a posle sam prekomandovan u Novi Sad 12 bsd (bataljon specijalnih dejstava-izviđač) gde je bilo exstra :!: Nas 9 vojnika i 36 oficira i podoficira...ma milina bili smo raspuštena banda :lol: Inače sam i dan danas u kontaktu sa svojim starešinama koji su nenormalni ludaci (u pozitivnom smislu)
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Sledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron