Logo

Solaris Bus & Coach

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Mare66 » Sub Sep 30, 2017 2:53 pm

Trebali su da se raspitaju na forumu kako da legalno odrade celu stvar , verujem da sledeći put neće sebi dozvoliti ovakav propust ...
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Solaris Bus & Coach

Sponzor

 

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Zet109 » Sub Sep 30, 2017 3:24 pm

Probajte saznati hoće li doći u ZG na probu. Hvala!
MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Sub Sep 30, 2017 3:26 pm

Čim ga voze iz Srbije direkt za Sloveniju...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod profa_chb » Sub Sep 30, 2017 3:39 pm

Vozilo registrovano u bilo kojoj zemlji potpisnici Sporazuma može da se vozi bilo gde. Eventualno su tu neki zeleni kartoni, itd.

Drugo je da li po našem zakonodavstvu SME da obavlja javni gradski prevoz sa stranim tablicama. Opet, to je tako iz administrativnih razloga da ljudi ne bi mogli da uvezu neki krš koji nema Euro normu, ili da imaju neke olakšice negde, već da PLATE POREZ I REGISTRACIJU REPUBLICI SRBIJI.

Ovo je probna vožnja NOVE TEHNOLOGIJE i mislim da je mogao da se napravi neki presedan. Taj autobus je tu više koštao nego što je privredio.

Dragi moji zakonoljubitelji, odaberite sebi profesiju, budite dobri u tome, pa menjajte te iste zakone kako bi nam svima bilo bolje. Nemojte da mašite šumu zbog drveta :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod MILE » Sub Sep 30, 2017 3:52 pm

Sloba je napisao:U narednim danima će biti u Obrenovcu, radiće na liniji za Beograd.
Neće to sigurno raditi zbog opreme za karte.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Solaris Bus & Coach

Postod branik » Sub Sep 30, 2017 4:06 pm

Po Srbiji moze da se vozi, ali da ga vozi vozac stranac, kao i svako drugo vozilo stranih tablica.. Kod nas moze da radi na liniji tek ako ima domace tablice. U ovakvom slucaju se izdaju RP tablice. (Privremena registracija) Nas vozac NE SME da vozi strane tablice!
Mada, ne vi to bio prvi put da neki nas prevoznik radi vozilom bez domace registracije.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Solaris Bus & Coach

Postod zemunac » Sub Sep 30, 2017 7:51 pm

SLIKE PREUZETE SA FACEBOOK-A !
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
U čaršiji važi jedno staro pravilo Ništa GSP, ništa GSP, samo kamilom.
zemunac
Član
 
Postovi: 171
Pridružio se: Pet Dec 06, 2013 6:54 pm

Re: Solaris Bus & Coach

Postod becks89 » Ned Okt 01, 2017 11:13 am

Mare66 je napisao:Trebali su da se raspitaju na forumu kako da legalno odrade celu stvar , verujem da sledeći put neće sebi dozvoliti ovakav propust ...
Pa mogli bi, sramota za tako veliku firmu.
Aj sad do suštine zašto ovo radim, pokušavam da pojedincima ovde dokažem šta je slepo hvatanje zakona i evropskih normi nekih, momci, papiri su jedno, realnost je drugo. A posebno mi se ne dopadaju dvostruki standardi, ako mi se nešto ne dopada, onda važe zakoni, ako mi se dopada, zažmurićemo na jedno oko.
Događaj kakav je ovaj je velika stvar što za našu zemlju, što za gradove goste, a pre svega za putnike. Druga stvar je što za tako nešto nemamo novca, ali lepo je videti dokle je stigla tehnologija.
Ja postavljam još jednom pitanje, taman da ljudi nisu krivi, napije se budala i udari u bus na redovnoj liniji, povredi putnika, šta mislite ko bi odgovarao?
Prvo, vozači koji ne smeju voziti strane table, drugo firma nosilac linije, to su kazne jako velike. Hvala Bogu, prošlo je sve u najboljem redu, verujem da je naš Sloba uživao, iako je zbog Solarisa morao u Bg.
Iskreno se nadam da će i u narednom periodu naše tržište biti zanimljivo stranim proizvođačima, možda jednog dana dobijemo čast da se kao u Hrvatskoj, testira novi model Mercedesa, ko zna.


Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod profa_chb » Ned Okt 01, 2017 11:24 am

Poenta je što nisu svi zakoni iste važnosti. Nikog (sem države i budžeta) neće oštetiti autobus sa stranim tablama, ali zato autobus koji ima tehničke nedostatke hoće (i to prvog na koga naiđe).

Ali, mogu da se složim sa tobom, trebalo je da izvade probne tablice, čisto da pokriju i te eventualne formalnosti :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod becks89 » Ned Okt 01, 2017 11:36 am

Čekaj stani, zakon je zakon, ko smo ti ili ja da procenjujemo njegovu važnost?
Da nije važan, ne bi postojao. Poenta je da sigurno ima neki razlog što taj zakon postoji.
Problem u celoj priči je što probne tablice možeš izvaditi na 15 dana ako se ne varam, a to važi za određenu rutu. Ne znam ima li razlike između kola i autobusa na stranim tablicama, ali mislim da je ista procedura.
Ali, bilo je i na forumu likova koju su sa col tablama vozili liniju, tako da ono, ne bi bili prvi svakako.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod profa_chb » Ned Okt 01, 2017 12:49 pm

Ja sam master inženjer mašinstva, smer motorna vozila, a takvi se između ostalog bave izradama tih zakona. Za tebe ne znam :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod becks89 » Ned Okt 01, 2017 12:53 pm

Odlično, drago mi je, ja sam Dušan.
Izvoli, promeni, do tada, postoje već neki kojih bi se trebalo pridržavati, valjda zato postoje. Ako nisu dobri, imamo hvala Bogu, školovan kadar poput tebe da ih menja, pa izvolite. Ja bih bio jako zahvalan da donesete da može da se vozi auto sa stranim tablicama kod nas, uštedeli bi mi mnogo.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod profa_chb » Ned Okt 01, 2017 7:36 pm

Taj deo priče rade saobraćajci, a već sam ti objasnio zbog čega (bar tako mislim) je uvedena zabrana vožnje sa stranim tablama :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod branik » Ned Okt 01, 2017 9:04 pm

Jedina varijanta probanja i testiranja na kojeu u ozbiljnoj drzavi mogu pristanu ozbiljne firme i ljudi koji ih vode, je LEGALNA! A legalno je da se to vozilo registruje na RP tablice (privremena registracija). Ali, taj deo je trebalo da odradi uvoznik ili proizvodjac, a da takvo vozilo, spremno za rad, sa placenim osiguranjem, preda prevozniku uz ugovor, pa vi onda njegovi vozaci mirno mogli da ga voze uz vazeci putni nalog. Na probne tablice bi moglo da se vozi, ali samo prazno vozilo, bez putnika, jer se uz njih ne osiguravaju putnici, a i takvo se vozilo (neregistrovano u Srbiji) ne moze koristiti ni u linijskom, ni u vanlinijskom saobracaju.
Koga ne mrzi da cita, evo odgovora:

http://www.registracija-vozila.rs/2013- ... ke-tablice
I, niko ovde ne otkriva toplu vodu. Radjeno je to mnogo puta. Pogledajte koliko je kamiona sa RP. Druga je stvar sto je kod nas sve postalo relativno, a posebno zakoni. Ako je negde i proslo i vozen je, to nije zato sto su ljudi u tim lokalnim firmama bili pametni(ji). Naprotiv!
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Pon Okt 02, 2017 10:32 am

Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju