Logo

Aleksinac 22-29. april 2011.

Reportaže članova sa putovanja.

Aleksinac 22-29. april 2011.

Postod Sloba » Pet Apr 29, 2011 9:22 pm

Dobrodošli u moju reportažu, sedite i zavalite se, jer vas očekuje još jedna duža reportaža. :)
Slike autobusa će biti u temama prevoznika ili proizvođača. :)

Prvi dani su bez slika ali biće opisa. :wink:

Pa da krenemo:

DAN 1 (22.04.)
Novi Sad-Beograd-Aleksinac

8 sati ujutro. Pakujemo stvari i polako krećemo ka autu. Za ovu reportažu korišćen je moj auto Opel Astra Classic II 1.4. Polako izlazimo iz grada i upućujemo se put Beograda. Pošto smo ispočetka znali da će u Beogradu biti gužve, krenuli smo u širi obilazak Beograda. Isključujemo se sa autoputa E75 i ulazimo u Staru Pazovu, i zatim za Vojku i Krnješevce. Kod Šimanovaca se uključujemo na E70, a nešto kasnije i na obilaznicu Dobanovci-Bubanj potok. Na obilaznici oko Beograda nema gužve, tu i tamo se nađe poneki kamion, ali bez kolona. Izlazimo na Bubanj potok i tek pošto smo krenuli put Aleksinca, zatiče nas gužva kod petlje Tranšped koja je u rekonstrukciji. Ne pravi nam veliki problem, te ubrzo nastavljamo put Aleksinca. Na putu nema velike gužve, pravimo pauzu na OMV Markovac, i oko podneva stižemo u Aleksinac.

FAQ:
Zašto idem u Aleksinac? Evo zašto: moja mama je tamo rođena, i sva rodbina sa njene strane mi je tamo. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Aleksinac 22-29. april 2011.

Sponzor

 

Postod Sloba » Pet Apr 29, 2011 9:30 pm

DAN 2 (23.04)
Vaskršnja subota
Danas je onaj dan, kada se farbaju jaja. Jaja se farbaju u razne boje, a jaje čuvarkuća obavezno u crvenu. Osim crvene, bila su i zelena, žuta, plava, ljubičasta i jaja ostalih boja. Nalepnice na njima nisu isključene. :)

Image


DAN 3 (24.04)
Uskrs


Hristos vaskrse! :)
Danas se jučerašnja jaja kucaju, a i kraj je Vaskršnjeg posta.
Danas nigde nisam išao, jer je ovaj praznik namenjen ostajanju kući.
Ali, uveče se spremam za odlazak u Niš. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Pet Apr 29, 2011 9:34 pm

DAN 4 (25.04)
Aleksinac-Niš-Aleksinac

Danas sam otišao kod našeg člana foruma FR1GTS aka Dino u grad. Slikali smo autobuse ceo dan, a i bio sam kod njega. Išli smo kolima, odlazak u 9 sati, a povratak u 13. Njegov hobi, osim fotografisanja je i odgajanje papagaja:
Image
Image
Da ne ispadne da mi je on poslao slike:
Image

(ovaj levo sam ja) :wink:


Aleksinac-G. Adrovac-Aleksinac
Popodne smo otišli malo da istražimo okolinu. Otišli smo u Rusku crkvu u selu Gornji Adrovac, nedaleko od Aleksinca. Na putu smo prošli ispod pruge Beograd-Niš. Evo par slika. :)
Image
Image
Image
Image
Poslednji put menjao Sloba dana Pet Apr 29, 2011 10:06 pm, izmenjena samo jedanput
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Pet Apr 29, 2011 9:40 pm

DAN 5 (26.04)
Aleksinac-Bovan-Aleksinac
Ako je neko ikad išao u Sokobanju, nije mogao a da ne prođe pored predivnog Bovanskog jezera! To je naša sledeća destinacija. :)

Izlazimo iz Aleksinca:
Image
Image

Nailazimo na "tugle", kuće od blata:
Image

Bovansko jezero
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Pet Apr 29, 2011 9:45 pm

DAN 6 (27.04)
Aleksinac-Sokobanja-Aleksinac

Opet izlazimo iz Aleksinca, i kroz sela Kraljevo, Subotinac i Bovan idemo ka Sokobanji.

Image
Image
Image

Ulazimo u Sokobanju:
Image

Sokobanja, Sokograd, dođeš star, odeš mlad :wink:
Image

Tursko kupatilo:
Image

Moravica u Sokobanji:
Image

I onda izlazimo iz Sokobanje putem ka Aleksincu:
Image

Opet imamo predivan pogled na prelepo Bovansko jezero:
Image

I svraćamo da vidimo branu na Bovanskom jezeru:
Image
Image

Prolazimo pored Uljnih Škriljaca:
Image

I stižemo u Aleksinac :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Pet Apr 29, 2011 9:49 pm

DAN 7 (27.04)
FR1GTS u poseti

Zadnji dan mog ostanka, a ukrasio ga je Dino svojom posetom. Došao je oko 9 sati, a otišao u 16h, i bilo nam je super. :)

Ja sam napravio okruglo 200 slika autobusa, a on je napravio nešto manje. Bili smo oko dva-tri sata na mojoj čuvenoj lokaciji za slikanje: nadvožnjak iznad autoputa E75.

On je slikao mene, ja njega, a obojica smo slikali autobuse :)
Image

Nadam se da će mi se pridružiti sa slikama, a ovo je kraj moje reportaže. :)

Sutradan (danas) sam se vratio u moj rodni grad, Novi Sad. :) :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Aleksinac 22-29. april 2011.

Postod Aleks_BGD » Pet Apr 29, 2011 9:51 pm

Sloba je napisao: Na putu nema velike gužve, pravimo pauzu na OMV Markovac,


OMV Lapovo jug(Beograd-Nis) i OMV Lapovo sever(Nis-Beograd),u Markovcu je MOL .
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod FR1GTS » Pet Apr 29, 2011 10:29 pm

Pismeno se zahvaljujem Slobi na druzenju i moram priznati da je bilo super :)

DAN1
Sloba je u ponedeljak dosao kod mene..
Doruckovali smo i zaputili se u grad.
Provozali se Mazom 103 do merkatora odakle smo se vratili 34ok(fap a537)
Posle smo igrali omsi i pokusali da napravimo papirni model Neobus Citta LEI.
Image
Image
Image
Image


DAN2
U cetvrtak iste nedelje sam ja dosao kod Slobe u Aleksinac.
Isao sam nibusom 95.nesto(turisticki) koji je isao za Sabac.
U tacno 8:40(kao po redu voznje) maleni nibus stize na stanicu u Aleksinac gde me docekuje Sloba,pozdravljamo se i krecemo ka njegovoj kuci.Tamo se pozdravljam sa njegovom rodbinom i doruckujemo palacinke.
Nakon toga,krecemo na cuveni nadvoznjak i slikamo sa njega oko sat vremena..vracamo se kuci i usput pogledamo u red voznje i ja odlucujem da krenem u 15:45 busem koji ide iz Zvornika.
Upadamo u gradski prevoz koji je tada sluzio sanos s415 i idemo do neznam gde.. vracamo se ka bolnici i upadamo ponovo u gradski prevoz i vozimo se dve stanice..idemo do nadvoznjaka gde stojimo oko sat gde se meni isprazne baterije. Naravno,Sloba mi je pozajmio njegove i pravim jos pedesetak slika(jedina glasnija rec koja se mogla cuti je J***e te Scania :D-a zna se zasto ;) ).Vracamo se kuci gde jedemo preukusnu pizzu koju je napravila Slobina ujna..Radimo bus u sketchUP i pregledavamo slike.
Dolazi moje vreme za povratak,krecemo 15minuta ranije,slikamo originalne Neoplane kod benzinske pumpe i stizemo na stanicu.
Kod dispecera saznajem da ce bus kasniti zbog zastoja na granici i overim povratnu za "seoski" preko drazevca.
tacno u 3:55 bus stize,pozdravljam se sa Slobom i krecem.
Bus je imao mercedesov V8 koji je odlicno zvucao,a vozac je znao da menja brzine.
Sveukupno,napravio sam 100slika kamiona i 30slika buseva i ostalog.
Ne bi me mrzelo da to ponovo uradim uz domacina kao sto je Sloba.

evo nekih slika. :D
parkovi su veoma cisti :D
Image
Sloba slika nibusa(a ja skaniju)Image
Sloba "slucajno" u kadru posto vozac trubi kad nas vidi :PImage

Jos jednom se zahvaljujem Slobi.

EDIT: Pitanje za Aleksa_Beogradjanina: Da li si ti vozio Iveco Daily juce oko 8:30 na putu izmedju Nisa i Aleksinca?(28.04.2011).Jer je bio jedan od MD/MZ international(tako nesto).
FR1GTS
Član
 
Postovi: 780
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:58 am
Lokacija: Nis,Serbia

Postod Aleks_BGD » Sub Apr 30, 2011 5:49 pm

FR1GTS je napisao:
EDIT: Pitanje za Aleksa_Beogradjanina: Da li si ti vozio Iveco Daily juce oko 8:30 na putu izmedju Nisa i Aleksinca?(28.04.2011).Jer je bio jedan od MD/MZ international(tako nesto).


Yap,taj sam...radio sam filijalu..Magacin Nis...prebacivali smo Merixe iz BG u NI...MD ne MZ..
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Aleks_BGD » Sub Apr 30, 2011 5:53 pm

Aleks_BGD je napisao:
FR1GTS je napisao:
EDIT: Pitanje za Aleksa_Beogradjanina: Da li si ti vozio Iveco Daily juce oko 8:30 na putu izmedju Nisa i Aleksinca?(28.04.2011).Jer je bio jedan od MD/MZ international(tako nesto).


Yap,taj sam...radio sam filijalu..Magacin Nis...prebacivali smo Merixe iz BG u NI...MD ne MZ..


Da dodam,kad dobijes pravac da vozis Filijalu ili ti drugu radnu jedinicu,nesmes nigde da stanes.Od izlaska iz firme do ulaska u drugi magacin... :roll:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod FR1GTS » Sub Apr 30, 2011 9:09 pm

Aleks_BGD je napisao:
FR1GTS je napisao:
EDIT: Pitanje za Aleksa_Beogradjanina: Da li si ti vozio Iveco Daily juce oko 8:30 na putu izmedju Nisa i Aleksinca?(28.04.2011).Jer je bio jedan od MD/MZ international(tako nesto).


Yap,taj sam...radio sam filijalu..Magacin Nis...prebacivali smo Merixe iz BG u NI...MD ne MZ..
De te neslika :P

Cisto da znas,ja sam bio u nibus 95 turistickom koji je terao za Sabac.Ladno smo te prestigli :D
FR1GTS
Član
 
Postovi: 780
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:58 am
Lokacija: Nis,Serbia

Postod Momcilo (putnik) » Uto Maj 03, 2011 10:51 pm

Odlična reportaža. :D
Momcilo (putnik)
Član
 
Postovi: 2172
Pridružio se: Pon Okt 27, 2008 8:15 pm
Lokacija: Beograd, Zvezdara


Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost