Logo

Put do Minska BY 08.2011

Reportaže članova sa putovanja.

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 6:28 pm

Svako ko ozbiljno zeli da radi ovaj posao na ovoj relaciji,naravno da nista ne prepusta slucaju i iskreno ti kazem,svaka cast za pristup poslu jer jedino to moze da bude dobra garancija ali i preporuka za dalju buducnost tvoje firme.Male ustede na najbitnijim stvarima cesto naprave veliki trosak, ali sve to uvek zavisi samo od vlasnika i njegovog pristupa ovom poslu.Drago mi je i raduje me sto pre svega imas zdrav i normalan rezon prema poslu, a iskreno verujem da ces samo tako opstati naravno i napredovati. :D
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Sponzor

 

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 9:10 pm

Nema veze, napredak nek se zasniva na što novijem voznom parku i biću zadovoljan i sa tim u ovim vremenima. Priprema pred zimu mora da postoji a što bolja priprema ovo dana to manje problema i cupkanja oko kamiona po hladnoći i po minusima.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 9:29 pm

Napredak u ovom poslu u nasim uslovima poslovanja,naravno po mom skromnom misljenju,jeste upravo bas to,stabilno poslovanje i mogucnost da redovno obnavljas vozni park, ali nikako jurnjava za sto brzim uvecanjem broja vozila u voznom parku.Megalomanija je svuda bez izuzetaka u ovom poslu,obavezno uzela svoj danak.Rekao bih Rade da ti radis vrlo razumno i vrlo pametno pa iako te licno ne poznajem,zaista ti zelim svaku srecu.To kazem na osnovu iskustva sa mojom firmom,stabilni u poslu,nova vozila koja se redovno obnavljaju i do sada besprekorno odrzavaju i nema straha ni za vlasnika ni za vozace.Uzgred,nase poluprikolice sa ciradama i posle 9 godina izgledaju kao nove ali su vec poceli da ih zamenjuju novim.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 9:59 pm

Ma što se bolje čuva i održava bolje će trajati i kasnije bolje će se prodati. Ako se vodi računa o sredstvu za rad kako treba to se lepo uzvrati kroz posao. Ne treba mnogo vremena uložiti da bi sve bilo na svom mestu. Da ne preterujem mnogo kod mene je na nivou godine koliko tura toliko i minimum pranja vozila, samo može biti po neko više. Onda će biti manje blata,manje korozije, manje masnoće sve pregledno vidljivo itd. Ako ima neki vanredni slučaj mnogo je lakše uočiti problem na čistom vozilu (tipa odvilo se, popustilo se, hoće da spadne itd). Kad je vozilo čisto i sam vozač je čistiji ako će imalo da povede računa o sebi
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 11:17 pm

Iskreno,"kupio"si me(ako se to tako kaze)time sto svoja vozila cesto operes i negde napolju i sto su ti kamioni uvek spolja cisti.To nema cenu i tu se nema sta dodati,to se postuje iznad svega.Svi mi u mojoj firmi jesmo duzni da svaki put kada dodjemo na plac,prvo operemo komletno svoje vozilo i da ga parkiramo cisto tj.da kamion uvek bez obzira ne vreme,cisto krene van kruga na put.Zao mi je sto nam nije bilo dozvoljeno da negde na putu operemo vozilo kada se sticajem okonosti isprlja,ali je par nas to radila sama zato sto nema nista lepse od cistog kamiona i jos cistije unutrasnjosti kabine,bez obzira na starost vozila.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 11:24 pm

Ako ništa više bar je čistije ali Ja gde idem nema vode od oktobra pa do aprila pa ako pokušaš malo da se opere negde usput koliko bilo da bude čisto bude uspeh a kamo li celo vozilo. Za nuždu peremo brave, vrata, nogostope, ogledala, stakla,lampe farove, vrata na hladnjači, štoplove na rezervarima, ono što je naj nužnije poradi samog sebe da koliko toliko bude uljudno
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 11:33 pm

Osim ako nije neki preveliki mraz dok sam na putu,verujes li mi da kabinu mog vozila niko nije video prljavu,spolja naravno jer se unutra to u svim prilikama podrazumeva.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 11:36 pm

ma kada je -30c od pranja nema ništa ali do -5c nekako se borim, zebu prsti ali malo topla voda, malo flaša, četka i bude to ok.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod toma » Uto Okt 11, 2011 5:46 pm

Siera je napisao:Nema veze, napredak nek se zasniva na što novijem voznom parku i biću zadovoljan i sa tim u ovim vremenima. Priprema pred zimu mora da postoji a što bolja priprema ovo dana to manje problema i cupkanja oko kamiona po hladnoći i po minusima.



Kolko vidim i ova vozila Vam nisu matora ni loša :wink:
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Postod Siera » Uto Okt 11, 2011 6:49 pm

2004,2005 Stralisi i 2007 Volvo
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod toma » Uto Okt 11, 2011 6:55 pm

Po meni odlična vozila, skoro nova, kolimetraža pristojna i s njima može da se radi još dugo.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Postod Siera » Uto Okt 11, 2011 7:08 pm

Uz redovno održavanje i malo pažnje mogu biti besprekorna.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Prethodni

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost