Logo

Put do Rusije 12.2011, nastavak na strani 2

Reportaže članova sa putovanja.

Postod Siera » Sub Jan 28, 2012 10:51 pm

Nemam nekih problema a ono što se pojavi pre može da se kaže da su neke manje važne stvari recimo plastike, neki držači itd u principu uredan i zahvalan kamion.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Sponzor

 

Postod Sotir » Sub Jan 28, 2012 11:55 pm

Na nekim tvojim snimcima te krivine na Karpatima izgledaju dosta nezgodne,nekako prilicno strme,ali dobro kada nije mnogo dugacko.Da li mozes da uporedis kvalitet puta od pre 4,5 godina kada si poceo da radis Rusiju i danasnji asfalt,da li se malo situacija popravila i koliko?
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod Siera » Sub Jan 28, 2012 11:58 pm

Jedino šta je bolje to je Rumunija ostalo ništa posebno, Ukrajina jedno krpe na drugom se mestu otvaraju rupe i tako redom, BY malo bolje i po RUS neke deonice su radili
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Sotir » Uto Jan 31, 2012 11:52 pm

Da li na neki nacin mozes da uporedis zimske uslove kod nas sa vlaznim vazduhom i jakim vetrom sa onim sa cime si se susretao u Rusiji na tvojim turama u toku zime,koliko je tamo suroviji zimski period,pogotovu koliko je tesko kada radis Rusiju iz tvog iskustva?
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod Siera » Sre Feb 01, 2012 12:05 am

Tamo je malo suvlji vazduh (pa je lakše malo za disanje) inače danas je kod mene u ČA bilo hladnije nego u Moskvi. Danas mi ode jedan kolega za Tjumen , neka mu je bog u pomoć mada može biti da krenem i Ja ali ne rado
Tamo je bilo danas -40c. Ne valja kad je vetrovito moraš se sklanjati inače nastaju promrzline veoma brzo. Ova zima po prognozi će biti teža od prethodnih.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Sotir » Sre Feb 01, 2012 5:19 pm

Koliko otprilike traju takve ture do Sibira,da li ima nekog pravila,ili se nikad ne zna,u zavisnosti od uslova.Kada pominjes promrzline,da li one mogu da nastanu i na temperaturama koje nisu kao sibirskih minus 40,da li se desava usled nekih problema da dolazi i do toga.Da li se i koliko cesto desava da ne gasis kamion zbog velikog minusa,da li si imao takve situacije?
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod Siera » Sre Feb 01, 2012 5:33 pm

Nema pravila za ture, takva tura može biti 15-20 dana a može i mesec, imaš raznih uticaja na to vreme, gužve na granicama, carine itd. Promrzlina može da nastane i na manjol temp samo je pitanje vremena kada će se pojaviti a kad se pojavi onda je kasno, Ja nisam imao tih problema. Ima ljudi koji ne gase kamione po 20 dana sve zavisi od vozila ,njegove pripremljenosti za to vreme, kvaliteta goriva itd
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod MS PK » Sre Feb 01, 2012 11:49 pm

Pa kako onda da formiras cenu kad ima tolke muke? Nije mi jasno :?:
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod Siera » Čet Feb 02, 2012 12:17 am

Cena je jedna i onda ima varijanta prihvati ili ostavi pa proberi sta ti odgovara
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod MS PK » Čet Feb 02, 2012 4:46 pm

Ma lako moze da se ostavi,ali posle tesko moze da se nastavi :)
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod Sotir » Čet Feb 02, 2012 4:52 pm

Verovatno je nafta koju sipas u svoje kamione tokom puta odlicnog kvaliteta kada moze da podnese takvu zimu,da li si mozda probao da sipas malo te nafte u svoj automobil,pod predpostavkom da je dizel,ako jesi kako si zadovoljan u odnosu na ovo nase lose gorivo?
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod Siera » Čet Feb 02, 2012 5:50 pm

Koju drugu naftu da sipam osim nje al sad trenutno nemam kola crkla mi Lancia
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Berlingo » Čet Feb 02, 2012 6:07 pm

Ja sad stvarno nebi znao kako je to kod vas. Mi imamo dizel i euro dizel. U sva nova vozila ide ovaj drugi. Prosao sam Gorski kotar na -20. Bilo je dosta vozila sa strane, ali daily ide!
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Postod Siera » Čet Feb 02, 2012 6:28 pm

U novu generaciu kamiona mora ED u RUS je podela na naftu za letnje uslove i naftu za zimske uslove inace sve je ED
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod djole » Čet Feb 02, 2012 7:00 pm

i kod nas ima ta podela s tim sto su posle bombardovanja NIS-ovih postrojenja uvedena jos dva prelazna perioda posto NIS nema tih kapaciteta da svo gorivo koje je u opticaju zameni u roku od 24h ( npr do 1.11 se koristi letnje gorivo, a od 1.11 zimsko )... U planu je da se ponovo vrate dva perioda - letnji i zimski :wink: . To se odnosi na neke parametre koji se manje ticu dali ce gorivo da ledi, ili ne, vise na parametre koji uticu na startne karakteristike motora, period zagrevanja, habanje motora... Sama tacka filtrabilnosti se regulise dodavanjem aditiva kao sto neki sipaju sami svoj auto aditiv za gorivo... Inace, u Lazarevcu na samoj NIS-ovoj pumpi smrzao evro dizel, dok D2 nije.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost