Logo

Manometri

Sve rasprave vezane za tehniku, za autobuse, naravno.

Postod sasa-74 » Sre Mar 26, 2008 9:33 pm

danilo je napisao:U poslednje vreme često viđam manometre koji kada vozilo ne koči ipak pokazuju da ima pritiska u cilindrima :? Jel može neko malo da mi pojasni u čemu je tu problem, ikako se kvar sanira :?:




Pozdrav :wink:

kucnes malo manometar mozda se zaglavila skazaljka :wink:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Sponzor

 

Postod Stefan Bgd » Sre Mar 26, 2008 9:35 pm

Sale-74 u pravu si.Ali su isto tako velike mogucnosti da neki tocak blokira. :wink: :)
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod sasa-74 » Sre Mar 26, 2008 9:44 pm

Stefan Bgd je napisao:Sale-74 u pravu si.Ali su isto tako velike mogucnosti da neki tocak blokira. :wink: :)

ja uvek prvo izbacim najprostija resenja za problem prilikom resavanja a onda ako nije nesto bezvezno idemo dalje segment po segment . a taj vozac sto nije ukapirao da mu blokira tocak i doveo ga do zapaljenja :oops: koji je njegov komentar bio sto ranije nije stao bas me zanima :?:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod Stefan Bgd » Sre Mar 26, 2008 11:24 pm

Ma slusaj kako je bilo.Autobus je bio na terminusu Zeleni venac.Vozac je ugasio motor,a autobus je vrlo brzo izgubio vazduh.Krenuli smo sa Zelenog venca sa 4 bara u kocnicama,jer je covek drukao vazduh 10 min,i nije uspeo da ga nadruka,te je morao da krene misleci da ce se usput pritisak nadoknaditi.Ali nazalost tako nije bilo.U mom naselju,blizu okretnice autobus je u momentu totalno izgubio vazduh i zablokirao u sred voznje.Tragovi su bili preko 30 metara,a pogonski tocak se momentalno upalio.Na svu srecu vozac je uspeo da ugasi pozar.Kasnije je dosla GSP-ova sluzba sa FAP-om i odvukla autobus.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod milos265 » Čet Mar 27, 2008 5:49 am

To je vec mnogo puta vidjena slika kad su pojedini strucnjaci iz gsp-a u pitanju. Zapalis kocnice, boli te uvo, dok dodje servis prodje pola smene. Ako odes za garazu, jos bolje, nema drugi krs da ti da, pa sedi i pij kafu u menzi. Sve ide u radni staz! A sto se tice te pojave na manometrima, desava se da tockovi blokiraju zbog kvara same pedale radne kocnice! Pogotovo kod starijih buseva ili kod onih kod kojih je pedala remontovana.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod danilo » Čet Mar 27, 2008 9:08 pm

Pa ja sam mislio da je to do manometra da nije možda dobro izbaždaren ili tako nešto :?: :? ,a ne da je vazduh zaista u cilindrima,mislim da u cilindrima nema vazduha,jer vrlo često viđam da kad ne koči,manometar pokazuje oko 0,9 bara što uopšte nije malo :!:
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod danilo » Čet Mar 27, 2008 9:10 pm

Stefan Bgd je napisao:Ma slusaj kako je bilo.Autobus je bio na terminusu Zeleni venac.Vozac je ugasio motor,a autobus je vrlo brzo izgubio vazduh.Krenuli smo sa Zelenog venca sa 4 bara u kocnicama,jer je covek drukao vazduh 10 min,i nije uspeo da ga nadruka,te je morao da krene misleci da ce se usput pritisak nadoknaditi.Ali nazalost tako nije bilo.U mom naselju,blizu okretnice autobus je u momentu totalno izgubio vazduh i zablokirao u sred voznje.Tragovi su bili preko 30 metara,a pogonski tocak se momentalno upalio.Na svu srecu vozac je uspeo da ugasi pozar.Kasnije je dosla GSP-ova sluzba sa FAP-om i odvukla autobus.



To misliš na kočione cilindre :?:
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod milos265 » Čet Mar 27, 2008 9:19 pm

Momci, blokiranje tockova ne mora nuzno biti vezano za pritisak vazduha u instalaciji. Desava se da tocak blokira i iz cisto mehanickih razloga a da je pritisak u instalaciji normalan. Najcesce se desava, kod dobos kocnica, takozvano zaribavanje prevrtaca ili istrosenost kocionih kljuceva. Pritisak u instalaciji moze biti normalan , ali ako neki od gomile ventila ne odradi posao dolazi do problema. Kod IK-103 se recimo desava da zablokira ventil stanicne kocnice i tockovi ostaju zakoceni.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod volvos » Ned Mar 30, 2008 11:04 pm

Meni se desilo da mi je spala pakna na prednjem tocku i okrenula se,a covek sto je isao iza mene me pitao da li sam normalan da naglo kocim kad nema nikog ispred :lol: a vazduh je bio potpono normalan
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod milos265 » Pon Mar 31, 2008 4:29 am

Da i to se desava. U GSP-u Beograd ti je normalno da se vozi na 5-6 bara pritiska vazduha ili 95-100 stepeni temperature motora! I ko te pita za kocnice, visinu, jastuke i tome slicno? Cast izuzetcima, naravno.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod danilo » Pon Mar 31, 2008 6:55 pm

Miloše izvini,ali to nije baš tako :!: Prosečna temperatura u vozilima GSP-a Beograd je 80-85,eventualno 90 stepeni,a vazduh obično 8 bara :!: Jer ja baš to dosta gledam po vozilima po Beogradu,kada kako ja to kažem vršim kontrolu instrumenata, i ne znam stvarno što pričaš tako o GSP-u kao da je najgore preduzeće na svetu :?: :?
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Pon Mar 31, 2008 8:25 pm

Veruj mi Miki265,Danilo je u pravu.Pa sad ti misli sta hoces.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod milos265 » Pon Mar 31, 2008 9:18 pm

Stefan Bgd je napisao:Ma slusaj kako je bilo.Autobus je bio na terminusu Zeleni venac.Vozac je ugasio motor,a autobus je vrlo brzo izgubio vazduh.Krenuli smo sa Zelenog venca sa 4 bara u kocnicama,jer je covek drukao vazduh 10 min,i nije uspeo da ga nadruka,te je morao da krene misleci da ce se usput pritisak nadoknaditi.Ali nazalost tako nije bilo.U mom naselju,blizu okretnice autobus je u momentu totalno izgubio vazduh i zablokirao u sred voznje.Tragovi su bili preko 30 metara,a pogonski tocak se momentalno upalio.Na svu srecu vozac je uspeo da ugasi pozar.Kasnije je dosla GSP-ova sluzba sa FAP-om i odvukla autobus.
Zaglibismo mi u O.T a ja ispadoh crna ovca! Ja o gsp-u pricam na osnovu realnih cinjenica a i zato sto mi smeta nekritican stav i glorifikovanje gsp-a!!! Drukanje vazduha na hladnom motoru po sistemu GAS U PATOS, krenuti iz mesta bez 8 bara u bocama, vuci 30 metara autobus na kome tocak blokira, STRASNO!!! Ovim prekidam ovaj O.T i nastavljamo u pozitivnom smeru. Tema je tehnika!
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Stefan Bgd » Pon Mar 31, 2008 10:05 pm

U pravu si Miki265!Greske se desavaju.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod milos265 » Uto Apr 01, 2008 3:23 am

Sklopismo mi primirje! Demokratija na delu, part two.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

PrethodniSledeća

Povratak na Tehnika

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju