Logo

Oldtajmeri i retka vozila

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod tomo » Ned Maj 26, 2013 11:19 pm

Image

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
tomo
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Jul 17, 2010 10:58 pm
Lokacija: Osijek

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Sponzor

 

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod arandjelovic » Ned Maj 26, 2013 11:59 pm

Aaaauuuuu Tomo trebao si svakog posebno da slikas i da nam okacis slike! :D Svaka ti cast, gde je ovo bilo? Da nije onaj Jaguar na 4. slici sto mu se vidi pored zadnjeg tocka broj 37 iz Crne Gore??
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod profa_chb » Pon Maj 27, 2013 9:53 am

Tomo, svaka čast! A sad imam dilemu, da l' da uzmem Jaguar E-Type ili neki od Mercedesa sa druge slike :D
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod TAM 150 T 11 » Čet Maj 30, 2013 9:57 pm

arandjelovic je napisao:Aaaauuuuu Tomo trebao si svakog posebno da slikas i da nam okacis slike! :D Svaka ti cast, gde je ovo bilo? Da nije onaj Jaguar na 4. slici sto mu se vidi pored zadnjeg tocka broj 37 iz Crne Gore??


Slikano u Supetru na Braču u trajektnoj luci
TAM 150 T 11
Član
 
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Okt 13, 2010 7:08 pm

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Ratomir » Sre Jul 24, 2013 2:17 pm

Да ли у ову тему могу да поставим слике Заставе 101Б, недавно сам ремонтовао таj ауто, има jош неке ситнице да се ураде и готов je :?:
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod profa_chb » Sre Jul 24, 2013 6:32 pm

Može, kači! :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Ratomir » Sub Avg 03, 2013 4:36 pm

Извињавам се што сте чекали, интернет ме зеза па сам отишао код бабе и деде и ево га:
Image
Image
Image
Има пар ситница да се среде, али то ће бити кад буде времена.
За сад оволико слика, биће више кад буде и времена и интернета :mrgreen:
Још мало па ћу га и ја возити :D
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod arandjelovic » Sub Avg 03, 2013 5:45 pm

Jaoooo cuveni kec, sve ih je manje na putevima. Samo si trebao da ga u originalu obnovis, vidim da mu brave nisu od tog godista na njima su isle one sjajne metalne i onaj znak Y iza zadnjih vrata nije od njega vec je isao Z sjajni metalni znak. Retrovizori takodje, nije imao sa desne strane a vidim da su i prednji poklopci srafova na felnama od Skale 55 ako dobro vidim. Moj teca je imao istog ovakvog crvenog mislim da mu je bio '79. - '80. godiste i vozio ga je do pre par godina jer mu je limarija nacisto otisla.
Moj otac je davne 1982. godine u decembru kupio ganc novog GTL55 zute boje koji je tada bio novi model. Imao je novi izgled, one dublje pravougaone sjajne branike sa dubljim i ostrijim bocnim plasticnim zavrsecima i sa migavcima u prednjim branicima, nove felne sa cetvrtastim otvorima i malim crnim plasticnim poklopcima izmedju srafova, nije imao ove siroke bocne migavce kod farova nego one male na krilu, drugaciju prednju masku sa natpisom Zastava, drugaciju unutrasnjost, cetvrtaste otvore za ventilaciju, komplet drugaciju instrument tablu i masivniju rucicu menjaca kao na novijim Skalama i Jugicima a ne onu u obliku sipke i gore samo kugla i imao je plasticnu zastitnu oblogu unutar blatobrana. Ipak je zadrzao metalni znak Z kod zadnjih vrata, metalne brave ali u kombinaciji sa crnom plastikom i leptir prozor na prednjim vratima ali imao crnu plasticnu bravu na gepeku, ne metalnu.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Ratomir » Sub Avg 03, 2013 6:35 pm

Драго ми је да ти се свидео.
Мој очух држи отпад секундарних сировина у Батајници, и један човек му га је продао сређеног у спортском типу.
Одлучили смо да га реновирамо му је црвена боја избледела па смо га офарбали. Узимали смо делове са једне Скале 55 чиними се, и тако се снашли. Имали смо доста потешкоћа са стоп светлима и мигавцима, стоп светла смо средили, а мигавце још нисмо.
Замало да заборавим да кажем да је леви предњи мигавац неким чудом прорадио, али ради само кад стиснеш прекидач за сва 4.
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod arandjelovic » Sub Avg 03, 2013 7:29 pm

Jeste mi se svideo, kao klinac sam putovao sa roditeljima svake godine na more sa njim, prespartao je Srbiju i Crnu Goru uzduz i popreko a stigao je i do Grcke. Kod nas je bio do 2003. - 2004. godine kada ga je otac prodao posle 20 godina kao prvi vlasnik. Kasnije sam i voznju polagao na Skali 55. Jednog dana kad bih nasao GTL55 u pristojnom stanju kupio bih ga i cuvao kao oldtajmera.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod niske » Sub Avg 03, 2013 8:14 pm

Cini mi se da su na ovom kecu i farovi menjani, jer, koliko se secam, 101B ima okrlugle farove, a ovaj sa slike ima farove i masku od Confort-a. Inace moj deda ima Z-101 Special 1300, 1979. godiste, crvene boje. Spolja izgleda isto kao Confort, samo sto ima cuvene ''Cromodor'' felne. Unutra je razlika veca: Brzinomer izgraviran do 180 (kod Conforta do 160) sa integrisanim meracem nivoa goriva u rezervoaru, pored njega se nalazi obrtomer, a umesto piksle stoje meraci temperature i pritiska ulja (piksla je smestena na centralnoj konzoli, ispred menjaca). Motor je 1.3, ali ne sa 65 ks, vec sa 73 ks. Inace i motori i instrumenti su sa Fiata 128, pa valjda kad je Fiat gasio model 128, visak tih delova su isporucili Zastavi (tako sam bar cuo). Slike automobila, na zalost, nemam, posto dugo nisam bio u selu (gde se auto i nalazi), ali prilazem fotografiju na kojoj se vidi razlika u instrument tablama izmedju Special-a i Confort-a ;)
izvor slike: google.rs
Image
niske
Član
 
Postovi: 373
Pridružio se: Ned Jan 09, 2011 1:50 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Ratomir » Sub Avg 03, 2013 8:22 pm

Маска му је мењана због судара 2008. године. Иначе "кец" је 1981. годиште.
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Krle » Čet Avg 08, 2013 10:57 am

Moj teca, bas u Bataji ima "Conforta", 1981. prvi vlasnik, prva boja-limun zut, predjenih oko 90000km, nisam bas siguran, fotografisacu ga, pa postaviti ovde :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod niske » Čet Avg 08, 2013 5:19 pm

arandjelovic je napisao:Jaoooo cuveni kec, sve ih je manje na putevima. Samo si trebao da ga u originalu obnovis, vidim da mu brave nisu od tog godista na njima su isle one sjajne metalne i onaj znak Y iza zadnjih vrata nije od njega vec je isao Z sjajni metalni znak. Retrovizori takodje, nije imao sa desne strane a vidim da su i prednji poklopci srafova na felnama od Skale 55 ako dobro vidim. Moj teca je imao istog ovakvog crvenog mislim da mu je bio '79. - '80. godiste i vozio ga je do pre par godina jer mu je limarija nacisto otisla.
Moj otac je davne 1982. godine u decembru kupio ganc novog GTL55 zute boje koji je tada bio novi model. Imao je novi izgled, one dublje pravougaone sjajne branike sa dubljim i ostrijim bocnim plasticnim zavrsecima i sa migavcima u prednjim branicima, nove felne sa cetvrtastim otvorima i malim crnim plasticnim poklopcima izmedju srafova, nije imao ove siroke bocne migavce kod farova nego one male na krilu, drugaciju prednju masku sa natpisom Zastava, drugaciju unutrasnjost, cetvrtaste otvore za ventilaciju, komplet drugaciju instrument tablu i masivniju rucicu menjaca kao na novijim Skalama i Jugicima a ne onu u obliku sipke i gore samo kugla i imao je plasticnu zastitnu oblogu unutar blatobrana. Ipak je zadrzao metalni znak Z kod zadnjih vrata, metalne brave ali u kombinaciji sa crnom plastikom i leptir prozor na prednjim vratima ali imao crnu plasticnu bravu na gepeku, ne metalnu.

Pretpostavljam da je bio ovakav:
Image
izvor: www.flickr.com
Meni je GTL najlepsa Z-101, radjen je po uzoru na F-128 CL Europa (druga generacija 128-ce). Postoji i GTL65 ali u malom broju. Inace GTL je (bar po meni) poslednja kvalitetna Z-101, jer je Yugo Scala dno dna (opet po meni). Inace za britansko trziste su se radili GTL i Scala sa troja vrata (i volanom na pogresnoj strani :D ), dok je kod nas verziju sa 3 vrata imao samo Confort (popularni mediteran), ili bar ja nisam vidjao GTL i Scalu sa 3 vrata. Evo slike GTL-a za britansko trziste (auto je slikan sa 27 godina starosti, obratite paznju na stanje u kojem se nalazi)
izvor: www.flickr.com
Image
niske
Član
 
Postovi: 373
Pridružio se: Ned Jan 09, 2011 1:50 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod arandjelovic » Čet Avg 08, 2013 7:00 pm

E jeste bas je ovakav bio mada je ovome na slici izbledela malo boja, fabricka mu je zuta 60, dobro se secam. Mislim da nije bilo GTL55 modela sa 3 vrata za nase trziste. Mnogo nekako robusnije i cvrsce izgleda od Skale 55 a tek kad se setim Skalinog metalnog zvuka iz auspuha, uhhhh... :D
Ovaj Englez na donjoj slici je, da tako kazem, repariran jer ne bi sigurno mogao da bude ovako ocuvan za 27 godina. Bas je redak taj GTL65, recimo Yugo 65 je cesce mogao da se sretne.
Inace GTL je imao i tu plasticnu zastitu unutar blatobrana jer je kod starijih modela garantovano dolazilo do truljenja prednjih krila gore pored haube jer se sva prljavstina i voda zadrzavala gore. Slaba tacka su i njemu bili zadnji rubovi blatobrana, deo iza zadnjih tockova i sajtne.
Poslednji put menjao arandjelovic dana Čet Avg 08, 2013 7:05 pm, izmenjena samo jedanput
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost