Logo

Linije GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Jun 07, 2020 1:10 pm

Dok ne krenu novi autobusi i sistem naplate, imam jedan predlog koji se uklapa u očekivane infrastrukturne promene. 8)

Jedan od najgore povezanih delova prve tarifne zone u Novom Sadu je Veternička rampa. Ljudi nekada moraju da pešače i do kilometar i po do najbližeg stajališta javnog prevoza a prvi znakovi civilizacije se nalaze na Novom Naselju (škola, vrtić, ambulanta). Kako se produžava Bulevar Jovana Dučića ka ulici Dragoslava Srejovića, počinje da se formira novi koridor između Novog Sada i Veternika. U to ime, predlažem otvaranje minibus linije koja vrlo lako može zahtevati solo autobus.

Linija 50: Novo Naselje - Veternička rampa - Veternik
Image

Predložena linija bi, za razliku od linija 51 i 52, koristila stajalište kod kružnog toka u Veterniku kao svoj terminus, a polaske bi valjalo uskladiti sa futoškim i begečkim linijama. Pošto će nova "okretnica" na Novom Naselju biti još dalje od samog centra, linija bi zašla u Novo Naselje da ispuni potrebe putnika, ali da pre svega ponudi presedanje na lokalne linije (2, 7, 8, 9) i brži dolazak do ostatka grada. Vikendom je red vožnje usklađen da prepolovi interval linije 52 kroz Veternik.

Glavna verzija linije bi išla radnim danom i povezivala Veternik sa OŠ "Prva vojvođanska brigada", odnosno mini-terminusom u Braće Dronjak, na parkingu preko puta vrtića "Vendi". Kada ne postoji potreba za školom, linija bi se okretala na novonaseljskoj okretnici, bilo na novom kružnom toku ili mini kružnom toku između zgrada na bulevaru Jovana Dučića i garaže JGSP. Vikendom bi, zbog pijace, u funkciji bila verzija sa terminusom na Satelitu.

Za ovakvu liniju je potreban jedan minibus.

Red vožnje

Radni dan
Image

Vikend
Image

Otvoren sam za sugestije i predloge. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod miljkovac » Ned Jun 07, 2020 5:45 pm

Nije loša ideja.
Međutim nisam siguran da li su ulice Dragoslava Srejovića, Sonje Marinković dovoljno široke za autobuse, da li ima mesta da se kreće u dva smera.
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Jun 07, 2020 7:08 pm

Kroz Dragoslava Srejovića je izvodljivo, s obzirom da neki od prevoznika ima garažu (mislim da je King Line) u njoj, i redovno prolaze kombiji i kamioni. Kroz Sonje Marinković autobusi ne bi išli u oba smera.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Uroš___ » Pon Jun 08, 2020 1:02 pm

Samo je problem ulica Dragoslava Srejovića, duž cele ulice je krater do kratera. Nije humano ići tuda ni biciklom uz to što noću ne vidiš 2 metra ispred sebe. :cry:

Ideja je dobra, da srede ulicu Dragoslava Srejovića i neka Slobo ideja zaživi. :wink:
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Pon Jun 08, 2020 11:19 pm

Ne znam koliko Veterničana ide u osnovnu školu "P.V.B" i koliko koriste Satelitsku pijacu, ali svakako je neophodno bolje povezivanje sa gradom. Ono što gradu nedostaje su terminali, kao npr. na Naselju. Potpuno mi je neshvatljivo da će se kružni tok sa jednom nišom koristiti kao polazna stanica za 5 linija. Pored toga udaljavanjem okretnice sve dalje od kružne trase linije 7A/7B nameće se zaključak da ovde ne treba da bude početno krajnja stanica za ove kružne linije, već da se ona vrati na Liman ili na železničku stanicu. Time bi se mnogo bolje povezao ceo Telep za železničkom stanicom jer bi se putnici u tom delu vratili u sedmicu, a okretnica na Naselju oslobodila zglobnih autobusa sa dve linije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Uto Jun 09, 2020 5:52 pm

Ogroman deo Veterničke rampe ide u Prvu vojvođansku brigadu, ali i OŠ "Miloš Crnjanski" na Satelitu. U svakom slučaju, linija ima i funkciju boljeg povezivanja delova Veternika, kako sa kružnim tokom i glavnim koridorom, tako i sa Novim Naseljem i gradskim linjama.

Što se tiče nove okretnice, ne bih mogao nigde da postavim terminus osim na Novom Naselju, a da linija ima smisla za putnike. Čak štaviše, rekao bih da je terminus na Novom Naselju i najbolje rešenje za ovu liniju, s tim da se rastereti novi kružni tok tako što će autobusi sa Bulevara Jovana Dučića ići direktno na Bulevar kneza Miloša i u obrnutom smeru, a vreme čekati na redovnim stajalištima.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Aleksa083 » Pon Jun 21, 2021 12:43 pm

13ka od srede neće više saobraćati kroz Grbavicu, ide samo bulevarom Cara Lazara.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod miljkovac » Pon Jun 21, 2021 7:34 pm

Je li to stalna promena ili samo tokom leta?
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Uroš___ » Pon Jun 21, 2021 7:36 pm

Trasa linije je izmenjena do daljnjeg.
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod miljkovac » Uto Jun 22, 2021 10:17 am

Svašta... Toliko godina kroz Miše Dimitrijevića a sad kao ne može...
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Aleksa083 » Uto Jun 22, 2021 12:25 pm

Koliko znam, izmena je urađena na višegodišnju inicijativu vozača. Jako teško prolaze kroz Miše Dimitrijevića, svake nedelje su čukanja tamo.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Aleksa083 » Uto Sep 21, 2021 11:57 pm

Ponovo se uvodi 86ica od 1. oktobra, ovog puta ide trasom 77ice preko Rakovca i onda produžuje.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Čet Dec 30, 2021 4:04 pm

Nova linija 19 do bolnice na Mišeluku

JGSP „Novi Sad“ od 4. januara 2022. godine uvodi gradsku liniju broj 19 na relaciji Železnička stanica-Mišeluk (bolnica). Кako bi se građanima i zaposlenima u novoj bolnici obezbedio adekvatan javni prevoz, radnim danima na liniji 19 u oba smera organizovano je po pet polazaka, a subotom i nedeljom po četiri polaska.

Trasa linije 19 je sledeća:
SMER A Železnička stanica - Mišeluk (bolnica)
Polazno stajalište Bulevar oslobođenja (stajalište linija 7A, 10, 14 i 15) – Most slobode – petlja Mišeluk - bolnica
SMER B Mišeluk (bolnica) – Železnička stanica
Bolnica - petlja Mišeluk - Most slobode – Bulevar oslobođenja – Ž. stanica

Podsećamo korisnike usluge prevoza da je 1. septembra 2021. godine produžena trasa linije broj 9A, koja će i nakon uvođenja nove linije saobraćati od Novog naselja preko Petrovaradina do bolnice na Mišeluku. Linijom 19 dodatno će se odgovoriti potrebama putnika za kvalitetnim javnim prevozom do nove bolnice.

Image
Image

JGSP "Novi Sad"
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Aleksa083 » Čet Dec 30, 2021 5:25 pm

Zašto opet od železničke stanice? Pa jel mogu da iskoriste priliku i da naprimer naprave trasu da ide iz nekog drugog dela grada i tako naprave zapravo korisnu liniju, koja će povezati neke delove grada koji nisu do sad, a u isto vreme ići do bolnice na Mišeluku. Ova linija neće ni opstati više od 3 meseca, bar da su napravili red vožnje na svakih pola sata ili 20 minuta pa bi tako napravili neku vrstu "koridorske" linije koja ide jednom od glavnih saobraćajnica u gradu pa bi bar malo rasteretila već prenatrpane 7, 71, 74 itd. Sa ovim redom vožnje malo jačim od kisele vode ni to neće postići. Ovo je stvarno besmisleno.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod SGB » Pet Jan 07, 2022 1:35 pm

Koja je poenta gradske linije koja ima nekoliko puta manje polazaka od npr. polazaka sa MASa u Zemun? Takva linija nije u stanju da sama sebi "zapati" dovoljno putnika da bi opravdala sopstveno postojanje. Za zaposlene u Kovid bolnici u Batajnici je organizovan ugovoreni prevoz, ne vidim zašto to ne bi bilo urađeno i za Mišeluk.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron