Logo

Neobus

Slike i komentari autobusa izloženih na Beotruck 10 razvrstani po proizvođačima

Neobus

Postod cone » Uto Mar 23, 2010 11:01 am

Na sajmu Beotruck 10, Neobus izlaže sledeće autobuse:

- PREMIJERA -

Citta LEA

Novi zglobni autobus na šasiji Volvo B12B LEA, dužine od čak 18,55 metara. Ovo ga čini najdužim proizvedenim zglobnim autobusom napravljenim na ovim prostorima. Ima motor Euro 4 od 340 KS, Voith automatski menjač, klima uređaj, rampu za invalide, tri video kamere za nadzor drugih i trećih vrata i pregled iza autobusa.


Image


- PREMIJERA -

Moderato

Novi midi autobus Neobusa nazvan Moderato, urađen je na sopstvenoj šasiji razvijenoj na osnovu šasije španskog proizvođača Ayats, model Platinum. Vozilo je dugo 9,65 metara, ima nezavisno prednje vešanje i kombinaciju agregata Cummins (285 KS)/Allison automatik. Po želji je moguće naručiti i kombinaciju MAN (280 KS)/ZF. Vozilo je opremljeno klima uređajem, DVD plejerom i TFT monitorima.

Image


VDL Lexio

Iz kooperacije sa holandskim VDL-om, zvanično se prvi put u Srbiji predstavlja i model Lexio. Od dve varijante dužine (12,3m i 13,1m), na sajmu je predstavljena ova duža varijanta.

Image


Stella

Već poznato midi vozilo od 9,4 m na FAP šasiji sa Cummins motorom Euro 4 od 225 KS u prigradskoj varijanti.

Image


Adequat

Prigradski autobus od 12 metara na sopstvenoj šasiji sa Cummins Euro 4 motorom od 300 KS. Za razliku od modela predstavljenog na prošlom Beotrucku, ovaj model ima zadnju stenu kao i turistički modeli Neobusa.

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Neobus

Sponzor

 

Postod profa_chb » Uto Mar 23, 2010 11:07 am

hehe, jedva čekam da vidim LEA-u uživo :)
sviđa mi se evropski fazon za luftere (šibere, prozore), ali mi deluje kao da će biti nedovoljnosvežeg vazduha leti? :roll:

no, šta bi sa universom sa 3 osovine?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod cone » Uto Mar 23, 2010 11:56 am

To za svež vazduh ti se samo čini, pošto svaki prozor ima šiber, ali je proizvođač stakla to tako dobro uklopio da se u zatvorenom stanju uopšte ne vidi :!: Vidi se samo kontura stakla. :wink:

Universo sa tri osovine nije ni bio planiran.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod negas » Uto Mar 23, 2010 12:15 pm

Koliko vidim na prvi pogled, Moderato, je vrh i moze da parira Turskim proiyvodjacima, Temzi i Otokaru!

E sad, kad bi nashi kupili, bar drzavno preduzece LASTA, ako se hvali da je drustveno odgovorna firma, treba da kupi 15 do 20 komada-kad se reshe za narednu kupovinu, a ne Otokar ili Temzu, a da drzavne banke ili neka slicna, da povoljne kredite, da to sve bude OK!

Nisam ja bolestan nacionalista, vec smo mi sirotinja, i prvo treba sebi da pomognemo jer smo u problemu (ne proizvodimo nishta) pa tek onda druge!

Mislim da je MODERATO pravo otkrovenje sajma, pogotovu shto je domaci proizvodjac! Cekam da vidim ostale!

Moderato, je perfektno uredjen, nema lajsni, sve dobro uklopljeno, saliveno! Svaka cast!

Adekvatu mi smeta shto nema stenu kao na moderatu, i prozor na vozacevim "vratima", iygleda mi kao da nije radjen tehnologijom lepljenja kao i ostali proyori vec onom drugom sa onom ruznom lajsnom!
Dakle menjajte stenu i taj prozor!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod cone » Uto Mar 23, 2010 2:24 pm

NEOBUS BROŠURA 2010

Image

Obzirom da, nažalost, ove godine neće biti štampanih brošura na štandu Neobusa, možete da je prelistate online na sledećem linku:

NEOBUS BROŠURA 2010
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod SAKIBOY » Uto Mar 23, 2010 2:27 pm

Svidja mi se Citta Lea i Moderato...
Život je pun slučajnosti, pokušajte da iz polušanse napravite šansu koju ćete iskoristiti!
SAKIBOY
Član
 
Postovi: 2333
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:50 pm
Lokacija: Sremska Mitrovica

Postod petar » Uto Mar 23, 2010 3:33 pm

od sutra pa do subote radim na sajmu jedva cekam da vidim buseve svidjaju mi se nove neobusove makine!!!
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod Iosis » Uto Mar 23, 2010 8:45 pm

negas je napisao:Nisam ja bolestan nacionalista, vec smo mi sirotinja, i prvo treba sebi da pomognemo jer smo u problemu (ne proizvodimo nishta) pa tek onda druge!


To i ja kažem!

(B)LEA-u sam vidio u toku proizvodnje, ali nisam gotovu, jedva čekam subotu. Danas kažu na fakultetu radna subota, nadoknađujemo neki ponedeljak. Mislim se nadoknađujte vi ćaću svoga ja odo na Beotruck. :lol:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Uto Mar 23, 2010 9:11 pm

Evo i mojih slika. :)

Citta LEA

Image
Image
Image
Image


Moderato

Image
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod markotar » Uto Mar 23, 2010 9:14 pm

Konačno je Neobus završio zglobnjaka! :D Ima li slika unutrašnjosti?
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Uto Mar 23, 2010 9:16 pm

Sve u svoje vreme... :wink: :)
Uostalom, možeš videti na mojoj galeriji kod Marsela ali tek od sutra. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod SAKIBOY » Uto Mar 23, 2010 9:46 pm

Moderato je superiska....Simpatican i lep autobus...Kup;io bih ga..

A Citta je extra.. :wink:
Život je pun slučajnosti, pokušajte da iz polušanse napravite šansu koju ćete iskoristiti!
SAKIBOY
Član
 
Postovi: 2333
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:50 pm
Lokacija: Sremska Mitrovica

Postod PEX » Uto Mar 23, 2010 11:11 pm

Baš mi se svidja ova Citta LEA , a i ovaj mali minibus nije loš!
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod crobus » Uto Mar 23, 2010 11:16 pm

Zglobni mi se na izgled čini i solidan, ali midibus mi je grozan, kao da je iz 80-tih.. Dizajn je kockast, prednja maska ružna, a i auspuh mu jako čudno viri.
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod ik404 » Uto Mar 23, 2010 11:22 pm

Interesantni noviteti iz Neobusa! :) Midibus je super, ne svidja mi se samo ova ruznjikava maska, a o Citti sve najbolje! Narocito, pohvale za izbor retrovizora, cini mi se od Citara, koji su za mene najbolji na gradskim busevima!
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Sledeća

Povratak na Autobusi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost